Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

cyberfoto2015Regionalny ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza 5 sierpnia 2015 o godz 18.30 na prezentację fotografii „CYBERFOTO 2015”, do sali kinowej Planet Cinema Katowice w budynku Altus (III piętro).

Konkurs ma piętnastoletnią tradycje istnienia i także patronatu Prezydenta Miasta nad tym wydarzeniem, które na stałe wpisało się w życie kulturalne miasta. Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim.

Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową.

Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.


Planet Cinema Katowice - Altus
Adres: ul. Uniwersytecka 13, Katowice - (III piętro)
Cyberfoto 2015
Termin: 5 sierpień 2015 r., godz 18.30

W górę