Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

dd-o-pi-400Dolnośląski Okręg ZPAF oraz Galeria Za Szafą we Wrocławiu zaprasza 31 lipca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Dagmary Dominik-Ogińskiej pt. "Pejzaże irrealne".

To cykl zdjęć opisujący zmienność i kruchość piękna natury oraz ułomność ludzkiej pamięci. Dostrzeżenie tego piękna wymaga uważności. Jednakże raz zobaczone - pozostaje w myślach na dłużej, czasami na wiele lat. Wracając do niego we wspomnieniach, mamy świadomość, że nasz wewnętrzny obraz nie jest już tym samym widokiem, który widzieliśmy w rzeczywistości, choć jest równie realny i intensywny. Pejzaże irrealne Dagmary-Dominik-Ogińskiej stanowią afirmację otaczającego nas świata. Każda z tych fotografii jest jak ubranie ciszy w obraz. Ciszy piękna chwili.

Dagmara Dominik-Ogińska - rocznik 73, mieszka i pracuje we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz francuskiego Uniwersytetu Paris I Sorbonne – Panthéon, z wykonywanego zawodu sędzia. W 2011 roku uzyskała dyplom Międzynarodowego Forum Fotografii “KWADRAT” we Wrocławiu za cykl zdjęć zatytułowany „Eterycznie”. Głównym obiektem jej artystycznych zainteresowań jest krajobraz – odkrywany, zapamiętany, a także kreowany na nowo przez autorkę.


Galeria Za Szafą - Dolnośląski Okręg ZPAF
Adres: ul. św. Marcina 4, Wrocław
Dagmara Dominik-Ogińska - Pejzaże irrealne
Wernisaż wystawy: 31 lipiec 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 31 lipiec - 30 sierpień 2015 r.

W górę