Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

fotografia21Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu Zdroju zaprasza 18 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Solarz pt. Fotografie i spotkanie z autorką.

Prace przedstawione na wystawie prezentują główne cechy twórczości autorki, stanowią niejako ukoronowanie tych zmagań artystycznych, które podejmowała od początku w swej sztuce fotografowania, tych cech oraz sposobów widzenia świata, które starała się od początku rozwijać. Charakterystycznym i od pierwszego kontaktu rzucającym się w oczy elementem jej twórczości jest dążenie do prostoty wypowiedzi poprzez obiektyw fotograficzny. Jednak owa prostota wypowiedzi nie oznacza bynajmniej banalności. Wprost przeciwnie. Teresa Solarz dąży do wyrażenia własnych idei dzięki osobistym założeniom merytorycznym. Posiadła zaś, tę rzadką umiejętność, że instynktownie, ale trafnie ocenia, kiedy zrobić użytek z migawki aparatu.

Kolejną cechą, która wyróżnia fotogramy Teresy Solarz spośród tysięcy innych, to zawarta w nich atmosfera, ulotny nastrój rejestrowanego świata. Dzięki temu fotografie te nie są tylko beznamiętnym zapisem motywu, ale posiadają swoiste wewnętrzne napięcie dramatyczne i specyficzną atmosferę, która bierze się z pewnością z niezwykłej wrażliwości autorki na zmienne i ulotne stany oświetlenia.

Wystawę Teresy Solarz szczerze polecam i jestem przekonany, że szczególnie przypadnie ona do gustu wrażliwym i wymagającym odbiorcom sztuki fotograficznej.
Zbigniew Podsiadło

Teresa Solarz  - od 2006 r. aktywnie działa w Stowarzyszeniu Miłośników Fotografii funkcjonującym przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Uczestniczy w plenerach i wystawach krajowych i międzynarodowych osiągając liczne nagrody i wyróżnienia. Swoje prace eksponowała na wielu wystawach w kraju i za granicą.


Galeria „Ciasna”
ul. Katowicka 17, Jastrzębie Zdrój
Terasa Solarz – Fotografie
Wernisaż wystawy:  2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 18 czerwiec - 16 lipiec 2015 r.

W górę