forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Terasa Solarz – Fotografie

Miasto - Jastrzębie Zdrój.

fotografia21Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu Zdroju zaprasza 18 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Solarz pt. Fotografie i spotkanie z autorką.

Prace przedstawione na wystawie prezentują główne cechy twórczości autorki, stanowią niejako ukoronowanie tych zmagań artystycznych, które podejmowała od początku w swej sztuce fotografowania, tych cech oraz sposobów widzenia świata, które starała się od początku rozwijać. Charakterystycznym i od pierwszego kontaktu rzucającym się w oczy elementem jej twórczości jest dążenie do prostoty wypowiedzi poprzez obiektyw fotograficzny. Jednak owa prostota wypowiedzi nie oznacza bynajmniej banalności. Wprost przeciwnie. Teresa Solarz dąży do wyrażenia własnych idei dzięki osobistym założeniom merytorycznym. Posiadła zaś, tę rzadką umiejętność, że instynktownie, ale trafnie ocenia, kiedy zrobić użytek z migawki aparatu.

Kolejną cechą, która wyróżnia fotogramy Teresy Solarz spośród tysięcy innych, to zawarta w nich atmosfera, ulotny nastrój rejestrowanego świata. Dzięki temu fotografie te nie są tylko beznamiętnym zapisem motywu, ale posiadają swoiste wewnętrzne napięcie dramatyczne i specyficzną atmosferę, która bierze się z pewnością z niezwykłej wrażliwości autorki na zmienne i ulotne stany oświetlenia.

Wystawę Teresy Solarz szczerze polecam i jestem przekonany, że szczególnie przypadnie ona do gustu wrażliwym i wymagającym odbiorcom sztuki fotograficznej.
Zbigniew Podsiadło

Teresa Solarz  - od 2006 r. aktywnie działa w Stowarzyszeniu Miłośników Fotografii funkcjonującym przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Uczestniczy w plenerach i wystawach krajowych i międzynarodowych osiągając liczne nagrody i wyróżnienia. Swoje prace eksponowała na wielu wystawach w kraju i za granicą.


Galeria „Ciasna”
ul. Katowicka 17, Jastrzębie Zdrój
Terasa Solarz – Fotografie
Wernisaż wystawy:  2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 18 czerwiec - 16 lipiec 2015 r.

Podobne artykuły :

» Dagmara Dominik-Ogińska - Pejzaże irrealne

Dolnośląski Okręg ZPAF oraz Galeria Za Szafą we Wrocławiu zaprasza 31 lipca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Dagmary Dominik-Ogińskiej pt. "Pejzaże irrealne".

» Iza Maciusowicz - Konotacja

Galeria Obok ZPAF w Warszawie zaprasza w środę 22 lipca 2015 r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Izy Maciusowicz pt. "Konotacja".

» Kobieta na wojnie - wystawa fotografii

Zapraszamy 2 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 do Kordegardy w Warszawie, na wystawę prac trzech znakomitych fotoreporterów polskich: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera, Maksymiliana...

» Kasia Fortuna - Siła Piękna

Ney Gallery & Prints w Warszawie zaprasza 13 lutego o godz. 18.00 2015 roku na wernisaż wystawy fotografii Kasi Fortuny pt. Siła Piękna. Wystawa potrwa do 28 lutego.

» Silesia - przeciw Nicości

Galeria Fotografii Piktorialnej Weranda w Goczałkowicach Zdrój zaprasza do 28 lutego 2015 roku na wystawę pt. Silesia - przeciw Nicości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież