Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

superjednostka plakatWarszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00 – 0.30 zobaczymy trzy wystawy.

Pierwsza wystawa „11:15 do Amsterdamu”, prezentująca zdjęcia wykonane przez studentów i absolwentów szkoły, podczas pleneru fotograficznego, który odbył się w stolicy Holandii. Pokazane zostaną szerszej publiczności grafiki oraz plakaty studentów z kierunku Grafika Projektowa.

W programie także otwarte warsztaty z profesjonalnego skanowania zdjęć, które odbędą się w godz. 20.00 - 21.30. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak uzyskać najwyższej jakości pliki obrazu w procesie skanowania zdjęć i negatywów. Zajęcia poprowadzi Karol Bagiński - wykładowca WSFiGP.

O godz. 19.00 odbędzie się autorskie spotkanie z prof. Marianem Schmidtem pt. Sposoby patrzenia na dzieła sztuki.

Podczas Nocy Muzeów w godz. 21:30 – 0:30 zaprezentujemy też dwa dokumenty, wyprodukowane przez Wajda Studio.

Superjednostka, Reż. Teresa Czepiec. Prod. Polska. Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera jako "maszyna do mieszkania". Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się - lub nie spełniają ich pragnienia.

Kiedy będę ptakiem, Reż. Monika Pawluczuk. Prod. Polska. Jeden z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów. Główną bohaterką produkcji jest MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, która od dwóch lat mieszka wraz z piątką synów i mężem w Tajlandii, tuż przy granicy z Birmą. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka. Matka chce ją sprowadzić do lepszego świata. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i atmosferę tej niezwykłej i przejmującej opowieści.


Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej
Adres: ul. Łazienkowska 14, Warszawa
Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP
Termin: 16 maj 2015 r. godz. 18.00 – 0.30

W górę