forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bogusław Kott - Konfrontacje

Miasto - foto-info.pl.

konfrontacjeLeica Gallery w Warszawie zaprasza od 15 maja 2015 roku na wystawę Bogusława Kotta pt. "Konfrontacje". Zdjęcia przedstawiają znane osobowości świata kultury, polityki i biznesu sportretowane w dwojaki i nieoczywisty sposób. Wstęp wolny.

Na cykl ”Konfrontacje” składa się dwadzieścia osiem portretów, których bohaterami są osoby rozpoznawalne publicznie: biznesmeni, politycy i aktorzy. Nieoczywiste zdjęcia Kotta stanowią próbę szerszego, pogłębionego spojrzenia na własne pokolenie, rodzajem portretu własnego, na który wpływ miała wieloletnia przynależność autora do polskiego środowiska biznesowego. Cykl jest częścią pracy doktorskiej dotyczącej zagadnienia sacrum i profanum we współczesnej fotografii, realizowanej przez autora na warszawskiej ASP.

Bogusław Kott - swoje zawodowe życie związał ze światem finansów i bankowości będąc przez ostatnie ćwierćwiecze prezesem jednego z największych polskich banków. Jego droga do świata sztuki wiodła poprzez osobiste zainteresowanie muzyką i sztukami plastycznymi. Fotografią jako dziedziną działalności artystycznej zajmuje się od kilku lat. Jego prace z cykli: “Notatki z podróży”, “Zapisy nastrojów” oraz ”Criuserowcy” prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Wystawa jest częścią pracy doktorskiej autora.


Leica Gallery Warszawa
Adres: ul. Mysia 3, Warszawa
Bogusław Kott - Konfrontacje
Termin wystawy: 15 - 24 maj 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież