Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

konfrontacjeLeica Gallery w Warszawie zaprasza od 15 maja 2015 roku na wystawę Bogusława Kotta pt. "Konfrontacje". Zdjęcia przedstawiają znane osobowości świata kultury, polityki i biznesu sportretowane w dwojaki i nieoczywisty sposób. Wstęp wolny.

Na cykl ”Konfrontacje” składa się dwadzieścia osiem portretów, których bohaterami są osoby rozpoznawalne publicznie: biznesmeni, politycy i aktorzy. Nieoczywiste zdjęcia Kotta stanowią próbę szerszego, pogłębionego spojrzenia na własne pokolenie, rodzajem portretu własnego, na który wpływ miała wieloletnia przynależność autora do polskiego środowiska biznesowego. Cykl jest częścią pracy doktorskiej dotyczącej zagadnienia sacrum i profanum we współczesnej fotografii, realizowanej przez autora na warszawskiej ASP.

Bogusław Kott - swoje zawodowe życie związał ze światem finansów i bankowości będąc przez ostatnie ćwierćwiecze prezesem jednego z największych polskich banków. Jego droga do świata sztuki wiodła poprzez osobiste zainteresowanie muzyką i sztukami plastycznymi. Fotografią jako dziedziną działalności artystycznej zajmuje się od kilku lat. Jego prace z cykli: “Notatki z podróży”, “Zapisy nastrojów” oraz ”Criuserowcy” prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Wystawa jest częścią pracy doktorskiej autora.


Leica Gallery Warszawa
Adres: ul. Mysia 3, Warszawa
Bogusław Kott - Konfrontacje
Termin wystawy: 15 - 24 maj 2015 r.

W górę