Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

foto3GOK "Sezam' oraz Galeria w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym zapraszają na wystawę fotografii pt. "Proste historie" której autorką jest Anita Horowska. Wystawa potrwa od 6 do 27 maja 2015 r.

Proste historie bywają nie z tej ziemi, choć dzieją się tuż obok. Skryte pośród dojrzewających owoców, za inkrustowaną słońcem krągłością chleba. Zanurzają palce w strumieniu, powolnym nurcie zdarzeń, by za chwilę wskazać na ciemną gwiazdę, pod którą czasem przychodzi nam żyć.

Anita Horowska zaprasza do swojego świata, widzianego przez magiczne oko-lary, uchwyconego w ułamku sekundy, migawce aparatu. Czasami nieostrego, ulotnego jak wstążka innym razem wypełnionego kolorowym szumem  wirującego wiatraczka.

Autorka lubi przyłapywać świat w jego dziwnych pozach. Każda z jej opowieści ma początek i koniec tam gdzie zacznie się i będzie trwać nasza własna. Kołyszący latawiec zamieni sacrum z profanum, czas oślepienia pozwoli nabrać oczom czystości kryształu. To czas przekraczania granic, czas podniebnych rekinów i sytych, choć nadal ucztujących dmuchanych krokodyli.

Anita Horowska stoi przekornie z boku. Nie podpatruje nas w naszych wyborach i nie podpowiada.
Zostawia do dyspozycji księżyc, gwiazdy i intymny, jasny punkt widzenia. Kolejny dzień jak kadr,  przy którym warto przystanąć. Wśród prostych historii o nas samych.

Szymon Kantorski


Galeria w Rotundzie,
Adres: ul. Ogrodowa 13, Tarnowo Podgórne
Anita Horowska - Proste historie
Termin wystawy: 6 - 27 maj 2015 r.

W górę