forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Anita Horowska - Proste historie

Miasto - foto-info.pl.

foto3GOK "Sezam' oraz Galeria w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym zapraszają na wystawę fotografii pt. "Proste historie" której autorką jest Anita Horowska. Wystawa potrwa od 6 do 27 maja 2015 r.

Proste historie bywają nie z tej ziemi, choć dzieją się tuż obok. Skryte pośród dojrzewających owoców, za inkrustowaną słońcem krągłością chleba. Zanurzają palce w strumieniu, powolnym nurcie zdarzeń, by za chwilę wskazać na ciemną gwiazdę, pod którą czasem przychodzi nam żyć.

Anita Horowska zaprasza do swojego świata, widzianego przez magiczne oko-lary, uchwyconego w ułamku sekundy, migawce aparatu. Czasami nieostrego, ulotnego jak wstążka innym razem wypełnionego kolorowym szumem  wirującego wiatraczka.

Autorka lubi przyłapywać świat w jego dziwnych pozach. Każda z jej opowieści ma początek i koniec tam gdzie zacznie się i będzie trwać nasza własna. Kołyszący latawiec zamieni sacrum z profanum, czas oślepienia pozwoli nabrać oczom czystości kryształu. To czas przekraczania granic, czas podniebnych rekinów i sytych, choć nadal ucztujących dmuchanych krokodyli.

Anita Horowska stoi przekornie z boku. Nie podpatruje nas w naszych wyborach i nie podpowiada.
Zostawia do dyspozycji księżyc, gwiazdy i intymny, jasny punkt widzenia. Kolejny dzień jak kadr,  przy którym warto przystanąć. Wśród prostych historii o nas samych.

Szymon Kantorski


Galeria w Rotundzie,
Adres: ul. Ogrodowa 13, Tarnowo Podgórne
Anita Horowska - Proste historie
Termin wystawy: 6 - 27 maj 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież