Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

abramowski katowiceTylko do jutra 24 kwietnia 2015 r. będzie można oglądać w Sali Marmurowej Pałacu Młodzieży zbiorową wystawę fotografii uczniów drugiej klasy Foto z ZSTiO nr 3. w Katowicach. Wstęp wolny.

Uczniowie klasy 2 Foto z ZSTiO nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach serdecznie zapraszają na własną wystawę fotografii "Górny Ślunsk po naszymu". Jak mówią sami autorzy temat nie jest przypadkowy. "Zauważamy tendencję do uciekania ze Śląska, zwłaszcza u ludzi młodych; prawie nikt nie zwraca uwagi, jakie możliwości daje nam nasz region. Chcemy zaprezentować Górny Śląsk z własnej perspektywy – pokazać, ile tu się dzieje, gdzie warto się wybrać, jak wiele inspiracji mona tu spotkać. Naszym celem jest udowodnić, że Śląsk wcale nie jest nudny, szary i betonowy! Śląsk daje możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach, zarówno kulturalnych jak i zawodowych."

Zdjęcia są bardzo zróżnicowane. "Postanowiliśmy nie ograniczać się wzajemnie w kwestii estetyki czy techniki. Fotografie są więc bardzo bogatym przekrojem Śląska. Myślimy, że każdy na naszej wystawie znajdzie coś dla siebie!."

Klasa 2 Foto to młodzież ucząca się w kierunku fototechnik. Wystawa to także pokaz ich dotychczasowych umiejętności oraz promocja owego profilu, który można wybrać w ZSTiO nr 3. Należy dodać, że całą organizacją nastolatkowie zajęli się sami, w tajemnicy przed nauczycielami i resztą uczniów! "Wystawa miała być niespodzianką dla naszej szkoły oraz dowodem na to, że potrafimy sami poradzić sobie nawet z tak poważnym projektem."


Sala Marmurowa Pałacu Młodzieży w Katowicach
Adres: róg ulic Mikołowskiej oraz Żwirki i Wigury, Katowice
Górny Ślunsk po naszymu - wystawa fotografii
Wystawa czynna: 10 - 24 kwiecień 2015 r.

 

W górę