forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Powrót do życia. Ocalone dzieci w Kloster Indersdorf 1945-46

Miasto - foto-info.pl.

kloster indersdorfDom Spotkań z Historią w Warszawie oraz Heimatverein Indersdorf, Lagergemeinschaft Dachau zaprasza 23 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. "Powrót do życia. Ocalone dzieci w Kloster Indersdorf 1945-1946".

Na wystawie są prezentowane archiwalne zdjęcia, fragmenty wspomnień i materiały filmowe. Od 2008 roku za sprawą stowarzyszenia Heimatverein Indersdorf organizowane są coroczne zjazdy podopiecznych w klasztorze; przyjeżdżają z całego świata, rozmawiają o dzieciństwie, przeżyciach z czasów wojny i swoich późniejszych losach.

Ekspozycja, której autorką jest Anna Andlauer ze stowarzyszenia Heimatverein Indersdorf, prezentowana jest w Domu Spotkań z Historią w związku z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

Opowiada o niewielkim zespole pracowników United Nations Relief and Rehabilitation Administration (UNRRA) – międzynarodowego programu odbudowy krajów dotkniętych zniszczeniami podczas II wojny światowej. Zespół 128 stanął przed trudnym zadaniem zorganizowania pomocy dla dzieci i młodzieży ocalałych z wojennej pożogi, odnalezienia ich bliskich oraz umożliwienia im powrotu do kraju rodzinnego lub emigracji.

Autorka ekspozycji wciąż szuka kontaktu z żyjącymi jeszcze wychowankami Indersdorfu lub osobami, które mogą pomóc w ustaleniu ich historii i zaprasza do kontaktu.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Zofia Ogłaza, Jan Wojciech Topolewski i Stanisław Janowski, świadkowie historii.

Współorganizator: Heimatverein Indersdorf, Lagergemeinschaft Dachau
Partnerzy: Niemiecki Instytut Historyczny, Bürgerstiftung Markt Indersdorf, Landkreis Dachau


Dom Spotkań z Historią
Adres: ul. Karowa 20, Warszawa
Powrót do życia. Ocalone dzieci w Kloster Indersdorf 1945-1946
Wernisaż wystawy: 23 kwiecień 2015 r. o godz. 18.00
Termin wystawy: 23 kwiecień - 17 maj 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież