forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

One Minute Jazz Portrait - Sławek Przerwa

Miasto - foto-info.pl.

jazz3Polskie i światowe sławy jazzu, muzycy mniej znani, konferansjerzy i organizatorzy festiwalu - Sławek Przerwa fotografował ich rok temu przez cały 50. Jazz Nad Odrą. 100 czarno - białych portretów tworzy wystawę fotografii pt. "One Minute Jazz Portrait". Można ją oglądać do końca kwietnia w Imparcie we Wrocławiu.

Trwa własnie 51. Jazz Nad Odrą. Prócz koncertów w programie festiwalu są nocne jam session, uliczna parada i różne wystawy. Jedna z nich to "One Minute Jazz Portrait", czyli "Twarze 50. Jazzu nad Odrą" fotografa Sławka Przerwy. Autor wykonał podczas jubileuszowej 50. edycji festiwalu dziesiątki błyskawicznych portretów, dokumentując muzyków tuż po ich występach.

jazz1

Gregory Porter, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Adam Bałdych, Artur Andrus, Wojciech Siwek - to tylko niewielka część artystów z listy tych, których portrety spoglądają na nas ze ścian foyer Impartu.

jazz2

Prace Przerwy można było oglądać do tej pory na kilku wystawach. Latem ubiegłego roku zaproszono go na 25. edycję islandzkiego Reykjavik Jazz Festival, pojechał z wystawą "Pasja w jazzie" założoną z dwudziestu czarno-białych fotografii. Były to portrety takich gwiazd jak Sonny Rollins, Joshua Redman czy Kurt Elling, ale też zdjęcia anonimowych muzyków zrobione na jam session.

jazz4

Wystawę Sławka Przerwy "One Minute Jazz Portrait" w Imparcie można oglądać do końca kwietnia 2015.


Impart
Adres: Mazowiecka 17, Wrocław
One Minute Jazz Portrait - Sławek Przerwa
Termin wystawy: 14 - 30 kwiecień 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież