Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

monastycyzmWałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii pt. Monastycyzm, która odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku o godz. 18.00 w Galerii Stara Kopalnia.

Zachęceni sukcesem pierwszej wystawy poświęconej prawosławiu Wałbrzyski Ośrodek Kultury zorganizował kolejną, tym razem tematyczną. Uznano, że idealnym tematem będzie prawosławny monastycyzm. Dlaczego? Ponieważ monastycyzm jest jednym z kluczowych elementów duchowości prawosławnej. Monastery zawsze były centrami myśli teologicznej, stały na straży prawosławnej wiary i tradycji.

18 kwietnia br. w Galerii Stara Kopalnia pokazane zostaną fotografie przedstawiające zarówno duże i ważne monastery, jak i te mniej znane. Wystawa przybliży realia życia mniszego i wpływ monasterów na życie wiernych, kulturę oraz sztukę. Specjalnie na wystawę zebrano zdjęcia aż z 25 państw.

Wystawie towarzyszyć będzie projekcja filmu pt. Archimandryta. Galeria Stara Kopalnia zaprasza także na występ chóru Anastasis.

Organizatorzy: Orthphoto, Gmina Wałbrzych, Parafia Prawosławna Wszystkich Świętych w Wałbrzychu, Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury


Galeria Stara Kopalnia - Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Adres: Wysockiego 29, Wałbrzych
Monastycyzm - wystawa fotografii
Wernisaż wystawy: 18 kwietnia 2015 roku, godz. 18.00

W górę