Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

wojtek-wieteskaLeica Gallery w Warszawie zaprasza 21 marca 2015 roku o godz. 20.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. Nailing Love - których autorem jest Wojtek Wieteska.

Wojtek Wieteska to jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Jego zdjęcia znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Wieteska wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego styl wyróżnia się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W Nailing Love jeszcze bardziej zbliża się do konceptualnego wykorzystania fotografii i z prac wykonywanych od lat osiemdziesiątych do teraz tworzy autotematyczny projekt.

Wystawa Nailing Love to nie tylko zdjęcia. Jej częścią jest m.in. płukarka archiwalna z 12 fotografiami, które w trakcie ponad miesięcznego procesu ulegną degradacji zamiast archiwizacji, fotografie wydrukowane na różne sposoby i w wielu rozmiarach – stykówka pojawia się obok fototapety. Wszystko to składa się na wystawę intrygującą, nieoczywistą i nietypową.

Wojtek Wieteska - fotografuje od 1986 roku. Mieszkał i pracował w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio – obecnie w Warszawie. Wykłada w PWSFTviT w Łodzi. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie, Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak: 36 x Paryż, Rzeczywistość, Far West, Tokyo, N.Y.C.#02, Martwa Natura, Flights 91_08, a Stacja Warszawa, Protest 2007 czy duża wystawa w Łodzi Jestem z Polski powstały na gruncie społecznym i osobistym w Polsce. Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Pozytywu, Twojego Stylu, Elle, Voyage, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst, Wysokie obcasy. Realizuje projekty artystyczne i komercyjne.

Kurator wystawy: Adam Mazur


Leica Gallery w Warszawie
Adres: ul. Mysia 3, II piętro, Warszawa
Wojtek Wieteska - Nailing Love
Wernisaż wystawy: 20 marzec 2015 r., godz. 20.00
Termin wystawy: 20 marzec - 3 maj 2015 roku

W górę