Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

waldemar-grzelakBWA w Jeleniej Górze zaprasza 6 marca o godz. 17.00 zaprasza na wernisaż wystawy fotografii zatytułowaną Obrazy morza. Waldemar Grzelak.

Na wystawie znajdą się fotografie powstałe w latach 2010 – 2015. Waldemar Grzelak fascynuje się morzem, jego zmiennością i surowym żywiołem, światłem i barwą. Zwraca uwagę na cienie, błękity i zielenie skontrastowane z bielą śniegu i fal. W fotografii Grzelaka chodzi o stylizację, uwydatnienie i wydobycie nastroju. Artysta pokazuje wrażenie, prawdę o sobie samym, która wynika z pamięci o fotografowanym miejscu, nie z tego co można w tym miejscu dostrzec. Grzelak nawiązuje do symbolizmu oraz romantyzmu. Zestawia w swoich kompozycjach wzburzone i chaotyczne morze z wyciszonymi i łagodnymi brzegami, podsuwa oglądającemu myśli dotyczące przemijania, zmienności i upływu czasu. Prace Grzelaka pełne są sugestii dotyczących synestezji, barwnego słyszenia. Fotograf kieruje uwagę odbiorcy ku melodii, którą można usłyszeć obserwując wiatr albo wzburzoną wodę.

Waldemar Grzelak - nauczyciel, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Nowy Młyn – Kolonii Artystycznej w Szklarskiej Porębie. Fotografią zajmuje się od 1967 r. Początkowo związany z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym. Przez 20 lat prowadził własną pracownię fotograficzną zajmując się zawodowo fotografią studyjną, reklamową i wydawnictwami reklamowymi. Wystawiał w kraju i za granicą, jest laureatem wielu nagród. Jego prace zakupiono między innymi do wydawnictwa Polska Fotografia Amatorska w latach 1944–1984.


Biuro Wystaw Artystycznych
Adres: ul. Długa 1, Jelenia Góra
Waldemar Grzelak - Obrazy morza
Wernisaż wystawy: 6 marzec 2015 r,, godz. 17.00
Termin wystawy: 6 marzec - 11 kwietnia 2015 r.

W górę