forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Beksiński – interpretacje w Galerii Negatyw

Miasto - foto-info.pl.

z beksinskiGaleria Negatyw w Katowicach zaprasza 21 lutego 2015 r. o godz. 20.00 na wernisaż interdyscyplinarnej wystawy zbiorowej, będącej owocem projektu Wystaw Mistrzowskich i towarzyszącego mu ogólnopolskiego konkursu artystycznego „Beksiński – Interpretacje”.

Jednym z rezultatów „Wystaw Mistrzowskich”, był interdyscyplinarny konkurs artystyczny, zorganizowany podczas zeszłorocznej prezentacji zbioru znakomitych fotografii Zdzisława Beksińskiego. Twórcy z całego kraju nadsyłali prace z zakresu fotografii, malarstwa, rzeźby, multimediów, poezji, sztuki performatywnej czy audialnej. Jury oraz kuratorzy wystawy dokonali przeglądu setek nadesłanych do konkursu zgłoszeń. Wybranych zostało 3 laureatów nagród pieniężnych oraz 10 wyróżnionych autorów. Na bazie tych prac powstaje wystawa, w której młodzi twórcy, przygotowali szereg współczesnych interpretacji wybitych dzieł Mistrza w hołdzie jego osobie oraz z szacunku dla jego dorobku twórczego. Data wernisażu jest nieprzypadkowa, albowiem odbędzie się on dokładnie w 10. rocznicę tragicznej śmierci Zdzisława Beksińskiego. Będzie to okazja do przypomnienia jego twórczości oraz do zaobserwowania jaki wpływ jego sztuka wywarła na młode pokolenie.

Wystawa objęta kuratelą przez Wojciecha Kukuczkę, Łukasza Pallado i Katarzynę Zioło.

W programie:

- otwarcie wystawy i wprowadzające przemówienia kuratorów
- przedstawienie laureatów i wyróżnionych uczestników konkursu
- prezentacja  zwycięskich prac przy oprawie muzycznej zainspirowanej twórczością Zdzisława Beksińskiego
- prezentacja piosenki poetyckiej w wykonaniu Piotra Zemanka – zdobywcy głównej nagrody w konkursie „Beksiński - interpretacje”
- poczęstunek
- wieczór w klubowej aurze rozmów o sztuce przy winie i akompaniamencie muzycznym
- afterparty

Wstęp wolny


Galeria Negatyw w Katowicach
Adres: ul. Jagiellońska 17A, Katowice
Beksiński – interpretacje
Wernisaż wystawy: 21 luty 2015 r., godz. 20.00

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież