forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Silesia - przeciw Nicości

Miasto - foto-info.pl.

silesia 500Galeria Fotografii Piktorialnej Weranda w Goczałkowicach Zdrój zaprasza do 28 lutego 2015 roku na wystawę pt. Silesia - przeciw Nicości.

Wystawa Silesia - przeciw Nicości jest esejem na temat postępującej degradacji i upadku kultury materialnej i duchowej Śląska. Kilkadziesiąt lat temu było to polskie eldorado, teraz jedna z niewielu kurczących się wysp chroniących tradycyjne wartości w morzu bylejakości i tandety.

Autorzy wyrażają swoje przemyślenia na zasadzie luźnych skojarzeń, nie stosują porządku tematycznego, czy hierarchii ważności przedstawionych tematów. Mamy tutaj zderzenie dwóch stylów; z jednej strony sztuki brut art reprezentowanej przez Grupę Janowską (związaną ze Śląskiem od początku swojego istnienia) z drugiej modern piktorializm czyli artystyczna fotografia społeczna, w wykonaniu Pictorial Teamu.

Prace wyrażają skrajne emocje, od afirmacji codziennego życia na Śląsku, poprzez nostalgię za minionym światem, po żal a nawet rozpacz, że ten świat wartości duchowych i materialnych nieubłaganie znika.

Czy sztuka może przeciwstawić się Nicości?

Wystawie patronuje Starosta Pszczyński p. Paweł Sadza i Prezes Uzdrowiska Goczałkowice Zdrój p. Tomasz Niesyto.


Galeria Fotografii Piktorialnej Weranda
Adres: ul. Uzdrowiskowa 54, Goczałkowice Zdrój
Silesia - przeciw Nicości
Termin wystawy: 8 styczeń - 28 luty 2015 r.

Podobne artykuły :

» Dagmara Dominik-Ogińska - Pejzaże irrealne

Dolnośląski Okręg ZPAF oraz Galeria Za Szafą we Wrocławiu zaprasza 31 lipca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Dagmary Dominik-Ogińskiej pt. "Pejzaże irrealne".

» Iza Maciusowicz - Konotacja

Galeria Obok ZPAF w Warszawie zaprasza w środę 22 lipca 2015 r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Izy Maciusowicz pt. "Konotacja".

» Terasa Solarz – Fotografie

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu Zdroju zaprasza 18 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Solarz pt. Fotografie i spotkanie z autorką.

» Kobieta na wojnie - wystawa fotografii

Zapraszamy 2 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 do Kordegardy w Warszawie, na wystawę prac trzech znakomitych fotoreporterów polskich: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera, Maksymiliana...

» Kasia Fortuna - Siła Piękna

Ney Gallery & Prints w Warszawie zaprasza 13 lutego o godz. 18.00 2015 roku na wernisaż wystawy fotografii Kasi Fortuny pt. Siła Piękna. Wystawa potrwa do 28 lutego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież