Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

silesia 500Galeria Fotografii Piktorialnej Weranda w Goczałkowicach Zdrój zaprasza do 28 lutego 2015 roku na wystawę pt. Silesia - przeciw Nicości.

Wystawa Silesia - przeciw Nicości jest esejem na temat postępującej degradacji i upadku kultury materialnej i duchowej Śląska. Kilkadziesiąt lat temu było to polskie eldorado, teraz jedna z niewielu kurczących się wysp chroniących tradycyjne wartości w morzu bylejakości i tandety.

Autorzy wyrażają swoje przemyślenia na zasadzie luźnych skojarzeń, nie stosują porządku tematycznego, czy hierarchii ważności przedstawionych tematów. Mamy tutaj zderzenie dwóch stylów; z jednej strony sztuki brut art reprezentowanej przez Grupę Janowską (związaną ze Śląskiem od początku swojego istnienia) z drugiej modern piktorializm czyli artystyczna fotografia społeczna, w wykonaniu Pictorial Teamu.

Prace wyrażają skrajne emocje, od afirmacji codziennego życia na Śląsku, poprzez nostalgię za minionym światem, po żal a nawet rozpacz, że ten świat wartości duchowych i materialnych nieubłaganie znika.

Czy sztuka może przeciwstawić się Nicości?

Wystawie patronuje Starosta Pszczyński p. Paweł Sadza i Prezes Uzdrowiska Goczałkowice Zdrój p. Tomasz Niesyto.


Galeria Fotografii Piktorialnej Weranda
Adres: ul. Uzdrowiskowa 54, Goczałkowice Zdrój
Silesia - przeciw Nicości
Termin wystawy: 8 styczeń - 28 luty 2015 r.

W górę