forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Cztery lata, trzy miesiące, dwa dni

Miasto - foto-info.pl.

magdalena-wdowicz-wierzbowskaDolnośląskie Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu zaprasza 26 lutego o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Wdowicz - Wierzbowskiej pt. Cztery lata, trzy miesiące, dwa rokudni.

Cztery lata, trzy miesiące, dwa dni – dokładnie tyle czasu minie od śmierci Taty autorki w dniu wernisażu. To właśnie On jest bohaterem tej wystawy, a także swojego rodzaju oswajanie śmierci, żałoba, ból po stracie bliskiej osoby i pamięć o tych, którzy odeszli.

Artystka zaprezentuje prace z trzech cykli: Tata, Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami oraz Tata (2015). Pierwszy z nich to osobisty zapis ulotnych chwil, które Magdalena Wdowicz-Wierzbowska spędziła ze śmiertelnie chorym ojcem, w ostatnich miesiącach Jego życia. Przez pół roku prawie codziennie spotykała się z Tatą, rozmawiała i fotografowała. Tak jakby poprzez zdjęcia chciała zatrzymać czas, ocalić od zapomnienia… Cykl drugi to portrety kobiet, które próbują na nowo się odnaleźć po stracie męża. Rozpoczyna go fotografia mamy artystki.

Wystawa z jednej strony jest niezwykle osobista, ale jest opowiedziana w taki sposób, że nabiera charakteru uniwersalnego. Doskonale oddaje emocje kogoś, kto musi zmierzyć się ze śmiertelną chorobą najbliższej osoby, później ze śmiercią, by w końcu nauczyć się żyć najpierw z poczuciem pustki, później nieobecności. Ostatnim etapem jest pogodzenie się z odejściem i szukanie w pamięci tych dobrych i radosnych chwil. Właśnie na tym etapie jest Magdalena Wdowicz-Wierzbowska.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska (ur. 1979) – mieszka i pracuje w Warszawie. Architekt i fotograf niezależny, od 2012 roku członek ZPAF. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013 r.) oraz m.st. Warszawy (2015 rok). Brała udział w kilkunastu wystawach. Realizuje własne projekty fotograficzne. Z potrzeby serca zajmuje się portretem i dokumentem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe i lepi z gliny. W 2013 roku wydała swoją pierwszą książkę fotograficzną Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami.


Dolnośląskie Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu
Adres: Rynek - Ratusz 24, Wrocław
Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Cztery lata, trzy miesiące, dwa dni
Wernisaż wystawy: 26 luty 2015 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 26 luty - 28 marzec 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież