Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

gilles-elie-cohenWarszawska Galeria Obserwacja zaprasza od 6 marca 2015 roku na wystawę fotografii Gilles Ellie Cohen’a zatytułowaną Rock o’clock.

Wystawa fotografii zamieszkałego w Amsterdamie artysty jest efektem współpracy warszawskiej galerii Obserwacja z holenderskim kolektywem kuratorskim AiArt (Sebastian Rypson, Nahuel Blaton). Nie prezentowane dotąd w Polsce prace artysty to seria pełnych temperamentu fotografii nawiązujących do tajemniczej paryskiej subkultury w latach 80′tych. Ciekawie skomponowana dokumentacja fotograficzna skupia się na dwóch mieszanych rasowo gangach młodzieżowych, pasjonatów amerykańskiej mody i muzyki z lat 50-tych, tworzących swoją własną definicję miejskiego szyku.

Wystawa konfrontuje eksplozywną naturę ulicznych gangów z gestami młodzieńczych uczuć. Opętanie modą i stylem lat 50′tych miesza się tu z upojeniem ekstazą muzyczną.

Gilles Ellie Cohen – urodzony w 1945 roku w Tunezji. Fotograf, dziennikarz, producent pracujący i mieszkający na stałe w Amsterdamie. Po przeprowadzce do Paryża w 1963 roku rozpoczyna pracę jako niezależny fotograf prasowy dla takich agencji jak Gamma, Sygma, Sipa, Viva, Magpress international. W 1998 roku odbiera nagrodę za najlepszy scenariusz o Paryżu- Paris-La Fourche.


Galeria Obserwacja w Warszawie
Adres: Tarczyńska 3/9, Warszawa
Gilles Ellie Cohen - Rock o’clock
Termin wystawy: 6 marzec - 14 kwiecień 2015 r.

W górę