forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska - Po prostu męża mi brakuje

Miasto - foto-info.pl.

mwwGaleria „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodeka Kultury zaprasza 23 stycznia br. ma wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Wdowicz - Wierzbowskiej pt. "Po prostu męża mi brakuje".

Zaczęło się od mojej mamy. Nie myślałam wtedy, że takich spotkań będzie więcej, zależało mi po prostu na tym, żeby po śmierci taty otoczyć ją większym zainteresowaniem. Wydawało mi się to naturalne i "sprawiedliwe". Została sama, nagle bez wszystkich obowiązków osoby opiekującej się kimś chorym, miała czas. Po paru miesiącach natknęłam się na panią Walerkę i wtedy zrozumiałam, że chcę poznać takich kobiet więcej. Pozwalałam bohaterkom mówić i słuchałam. Robiłam zdjęcia. Nie zadawałam zbyt wielu pytań. Niektóre mówiły o mężach dużo, inne wcale. Okazało się, że dużo ważniejsze od zdjęć są same spotkania i rozmowy. Czasami słowa, a często cisza, były tak istotne, że czas na fotografowanie się kurczył. Ale to nie szkodzi - jestem wdzięczna wszystkim moim paniom, że zgodziły się ze mną spotkać i podzieliły się swoimi wspomnieniami, myślami, nieraz snami.
Drogie panie - bardzo Wam dziękuję. Bez Was ten projekt by nie powstał.
Magdalena Wdowicz-Wierzbowska

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska - urodzona w 1979 r. Architekt i fotograf niezależny. Od 2012 członek Okręgu Warszawskiego ZPAF. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach (m. in. : "Podglądacz czy Kreator" wystawa OW ZPAF, Stara Galeria ZPAF, Warszawa 2013; "Mimochodem" Żywiciel, Warszawa 2013, w ramach Kreatywnego Żoliborza; "Tata" Galeria Obok ZPAF, Warszawa 2012; "Street Photography Now. Fotografia uliczna tu i teraz" Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie, Warszawa 2011 i Galeria Pauza, Kraków 2012; V, VI i VII Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej). Z potrzeby serca zajmuje się portretem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe.


Galeria „Oranżeria” Radzyński Ośrodek Kultury
Adres: ul. Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski
Magdalena Wdowicz-Wierzbowskiej - Po prostu męża mi brakuje
Wernisaż wystawy: 23 styczeń 2015 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 23 styczeń - 20 luty 2015 r.

Podobne artykuły :

» Ela Waszczuk - Metropolis

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza  27 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk pt. "Metropolis".

» Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2015

W dniach 15 maja – 15 czerwca 2015 roku odbędzie się ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015 z gościem honorowym - Islandią.

» Sonia Rammer - Wyspa

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza wraz z autorką Sonią Rammer 14 maja 2015 r. o godz. 18.00 na wystawę fotografii pt. "Wyspa".

» Kulturalna Noc Muzeów w WSFiGP

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej 16 maja br. zaprasza wszystkich na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie. W godz. 18.00...

» Tomek Sikora - Po drugiej stronie lustra

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Tomeka Sikory pt. "Po drugiej stronie lustra". Wystawa premierowo pokazana zostanie w postaci wielkoformatowej projekcji na witrynach budynku...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież