Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

milZapraszamy do Starej Galerii ZPAF w Warszawie na wystawę fotografii Krzysztofa Millera pt. "Niedecydujący moment", fotoreportera Gazety Wyborczej. Krzysztof Miller nawiązał w ten sposób do stwierdzenia Cartier-Bressona, że w fotografii to moment decyduje o postrzeganiu przez obraz historii, która się zadziała przed obiektywem aparatu fotograficznego.

Na wystawę składają się fotografie z 25-letniej pracy Krzysztofa Millera w Gazecie Wyborczej. Ekspozycja została podzielona na dwa szpalery fotografii. Pierwszy - skromny, niemalże ascetyczny, nieduży formą - to fotografia prasowa. Jak mówi sam autor - to część punkrockowa, żyjąca krótko - tyle co publikacja w gazecie. Autor zdjęć nie wie też, jak się toczą losy bohaterów jego fotografii, bo rzadko wraca do miejsc, które uwiecznia. Drugi szpaler to fotografia twardej socjologii i wojny, z tym że wydrukowana na płótnach, jak sztandary czy chorągwie. To wielkie formaty. Zamysłem było, aby te symboliczne obrazy przedstawiające trudne losy ludziw dzisiejszych niespokojnych czasach bujały się w powietrzu - falowały, jak falują losy bohaterów fotografii...

Sponsorem wystawy jest firma Canon Polska. Zdjęcia wydrukowano na doskonałych galeryjnych papierach i płótnach. Już wkrótce będzie można zobaczyć wystawę poza Warszawą, bo "Niedecydujący moment" ruszy w "Tour the Pologne". 13 lutego będą mogli ją zobaczyć mieszkańcy Białegostoku. Potem będą ją gościć: Kraków, Lublin, Rzeszów, Łódź, Opole, Zielona Góra.

Krzysztof Miller - ur. w 1962 roku. Szesnastokrotny mistrz Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Od 1989 roku fotoreporter Gazety Wyborczej. W ciągu ostatnich 25 lat fotografował niemal wszystkie konflikty zbrojne na świecie oraz wydarzenia historyczne. W 2000 roku juror konkursu World Press Photo. Od 2009 roku członek ZPAF w Okręgu Śląskim. Autor książki "13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego".


Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Krzysztof Miller - Niedecydujący moment
Termin wystawy: 13 - 31 styczeń 2015 r.

W górę