Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

3aProgram Trzeci Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na otwarcie wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Zdjęcia do niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 w hali nowego dworca Kraków Główny odbędzie się w niedzielę 18 stycznia o godz. 12.00.

Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował w listopadzie i grudniu ub.r. na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna i Wrocław Główny.
 
Podczas uroczystości na dworcu Kraków Główny odsłoniętych zostanie 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

3b

Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzą wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz, członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator oraz duet znakomitych dziennikarzy – Artur Andrus i Michał Olszański. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzą w niedzielne południe krakowski dworzec, będą mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów. Zwłaszcza, że na krakowskim dworcu zostanie otwarty "Sklepik Walendzik", w którym będzie można kupić Trójkowy kalendarz.

Przypomnijmy – tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

– Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się 18 stycznia z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Kraków Główny, Program 3 obszernie zrelacjonuje na antenie uroczystość otwarcia wystawy w niedzielę o godz. 12.15, 13.00 i 16.00.
 
Wystawa „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” na dworcu Kraków Główny będzie dostępna dla publiczności do 1 lutego 2015 r.
 
Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest cały czas w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.


Dworzec Kraków Główny
Adres: Plac Kolejowy 1
Wystawa fotografii - Trójka w obrazach wielkich mistrzów
Wernisaz wystawy: 18 styczeń 2015r., godz. 12.00
Termin wystawy: 18 styczeń - 1 luty 2015 r.

W górę