Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

maciej-gryzelkoZapraszamy od 11 lipca w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów gdzie będzie można oglądać wystawę fotomontaży Macieja Gryzełko pt. Uśpione opowieści - wykonanych w 2013 roku w Afryce.

Wystawa składa się z wielkoformatowych zdjęć wykonanych nocą. Fotografiom będą towarzyszyły dźwięki nagrane w czasie podróży artysty po Afryce, które wzbogacają filmowy, narracyjny charakter zdjęć. Wystawa została zaplanowana jako interaktywna, audiowizualna instalacja. Uczestnicy wystawy dzięki wskazówkom i tropom stworzą również własne narracje.

Prezentowane nocne zdjęcia posłużyły autorowi jako pretekst do snucia opowieści o lęku przed ciemnością, który nierozerwalnie związany jest z wyobraźnią. Zaskakujące zestawienia obrazów, nieoczekiwane punkty widzenia i nieostre kontury uruchamiają grę swobodnych skojarzeń. Całość tworzy angażującą narrację pozwalającą odbiorcy na metaforyczne zstąpienie w głębię nocy i konfrontację z jego własnymi wyobrażeniami na temat ciemności.

Wystawa zaplanowana jest jako wydarzenie inaugurujące działalność nowopowstałej w Katowicach Fundacji dla Filmu i Fotografii. Zakończenie wystawy odbędzie się 8 sierpnia.

Maciej Gryzełko – młody fotograf, stypendysta marszałka Województwa Śląskiego.


Galeria Miasta Ogrodów w Katowicach
Adres: Ul. Świętego Stanisława 4, Katowice
Maciej Gryzełko - Uśpione opowieści
Wernisaż wystawy: 11 lipiec 2014 r, godz. 20.00
Termin wystawy: 11 lipiec - 8 sierpień 2014 r.

W górę