Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

wojciech grzedzinskiZapraszamy 10 lipca o godz. 19.00 do warszawskiej Galerii One Of na wernisaż wystawy jednego zdjęcia autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego z cyklu Pustka.

W lipcu warszawska Galeria One Of, mieszcząca się w witrynie Pin-Up Studio, gości znakomitego fotoreportażystę – Wojciecha Grzędzińskiego. Do kolejnej, piątej już odsłony galerii Grzędziński wybrał zdjęcie, które powstało w marcu 2013 roku w Afganistanie. Fotografia jest częścią cyklu o nazwie Pustka oraz powstającego właśnie albumu fotograficznego o tym samym tytule, który opowiada o konfrontacji Afganistanu z żołnierzami przylatującymi do tego kraju w ramach kontyngentu wojskowego.

Zdjęcie powstało w Prowincji Ghazni, około 50 metrów od miejsca gdzie w grudniu 2011 roku, w wyniku wybuchu miny-pułapki, zginęło pięciu polskich żołnierzy. Godzinę po otwarciu odbędzie się spotkanie z autorem zdjęcia, które poprowadzi fotograf dokumentalista Maciej Jeziorek. Tematem spotkania będzie Afganistan i tytułowa pustka, którą odczuwają żołnierze, stłoczeni w małej bazie.

Wojciech Grzędziński – urodzony w 1980 roku w Warszawie. Studiował Stosowane Nauki Społeczne, Antropologię i Pedagogikę Rehabilitacyjną na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako etatowy fotoreporter w gazetach codziennych m.in. Rzeczpospolitej i Dzienniku. W fotografii interesuje go człowiek i jego emocje zarówno w życiu codziennym jak i w sytuacjach nadzwyczajnych. Dokumentował konflikty zbrojne i ich skutki m.in. w Libanie, Gruzji, Afganistanie, Sudanie Południowym. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Za reportaż konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo, honorowe wyróżnienie w konkursie NPPA oraz nagrodę Visa D’or News 2009 Award. Od lutego 2011 pracuje jako szef fotografów w Kancelarii Prezydenta RP oraz fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku.


Galeria One Of / Pin-Up Studio
Adres: ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
Wojciech Grzędziński - Pustka
Wernisaż wystawy: 10 lipiec 2014 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 10 - 31 lipiec 2014 roku

W górę