Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

wmGaleria 27 w Warszawie zaprasza 28 czerwca 2014 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Weroniki Krawczuk pt. Bad to the Bone.

Bad to the Bone to nazwa pierwszej w Polsce drużyny Roller Derby powstałej w Poznaniu w 2013 roku. Praca Weroniki Krawczuk to opowieść o zawodniczkach tej drużyny, o tym jak łączą one kobiecą delikatność z bezkompromisowością tego bardzo kontaktowego sportu. Jest to też opowieść o szczególnym rodzaju więzi międzyludzkich, jakie wytwarzają się wewnątrz drużyny.

Autorka nie musiała wnikać w ten zamknięty świat, bo jest współzałożycielką i jedną z zawodniczek Bad to the Bone. Dzięki temu opowiadana przez nią historia jest również jej historią, a szczerość zapisana w fotografiach zdaje się być wręcz namacalna. Same zdjęcia wykonane są z wyczuwalną lekkością, którą przypominają nieco fotografię znaną z fotoblogów. W odróżnieniu od niej jednak stanowią spójny cykl mający swoją narrację, określoną treść i przekaz. Praca Weroniki Krawczuk jest kolejnym głosem w kwestii zdefiniowania na nowo wizerunku kobiety we współczesnej Polsce.

Weronika Krawczuk - urodziła się w 1991 roku w Poznaniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunek Sztuka Rejestracji Obrazu (2013). Obecnie kontynuuje studia na kierunku Fotografia. Interesuje się fotografią dokumentalną. Fotografuje małe społeczności, nietypowych ludzi, przestrzenie, w których bywa. Często podejmuje tematy osobiste. Jest współzałożycielką i zawodniczką pierwszej polskiej drużyny Roller Derby.


Galeria 27
Adres: ul. Grochowska 331 lok. 27, Warszawa
Weronika Krawczuk - Bad to the Bone
Wernisaż wystawy: 28 czerwiec 2014 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 28 czerwiec - 27 wrzesień 2014 r.

W górę