Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Ryszard HorowitzZapraszamy 5 lipca 2014 r., o godz. 19.00 do Ney Gallery & Prints w Warszawie gdzie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Ryszarda Horowitza pt. "All That Jazz" , która organizowana jest dzięki współpracy z Wydziałem Sztuki Mediów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wstęp wolny.

Ryszard Horowitz światowej sławy artysta w latach ’50 i ’60 fotografował legendy polskiego i amerykańskiego jazzu. W Ney Gallery&Prints zaprezentujemy prace Ryszarda Horowitza przedstawiające sylwetki znanych muzyków jazzowych, Krzysztof Komeda, Wojciech Karolak, Louis Armstrong, Pee Wee Russell, Sonny Rollins, Dave Brubeck to tylko nieliczni wybitni muzycy, którzy zostali uwiecznieni na fotografiach mistrza. Ekspozycja stanowi niezwykła kronikę czasu i miejsc, w których królowała muzyka Jazzowa.

Ryszard Horowitz2

Ryszard Horowitz - urodził się w Krakowie w 1939 roku. Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych, następnie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta fascynował się amerykańską fotografią i jej zadziwiającymi zastosowaniami w komunikacji. Dzięki pomocy jednego z amerykańskich uniwersytetów wyjechał do Nowego Jorku i rozpoczął studia na kierunku projektowania w Pratt Institute. Po ukończeniu szkoły pracował dla wielu agencji, między innymi jako art director w Grey Advertising. Pod koniec lat '60 otworzył własne studio fotograficzne co było początkiem realizacji wielkiej pasji, jaką stała się fotografia. Od tamtego czasu jego prace pokazywane były i zyskały sobie uznanie na całym świecie. W 1983 roku uznano go Amerykańskim Fotografikiem Roku.

Ryszard Horowitz3

Ryszard Horowitz4

Czytaj więcej:

Ryszard Horowitz


Ney Gallery & Prints
Adres: ul. Spokojna 7/2, Warszawa
Ryszard Horowitz - All That Jazz
Wernisaż wystawy: 5 lipiec 2014 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 5 lipiec - 20 sierpień 2014 r.

W górę