forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Maciej Duczyński - Bezkolor

Miasto - foto-info.pl.

Maciej Duczyński - BezkolorGaleria Drugiego Planu działająca w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach zaprasza na wystawę fotografii Macieja Duczyńskiego pt. "Bezkolor".

 

Bezkolor - to nowa wystawa Macieja Duczyńskiego. Cykl niezwykłych fotografii powstał podczas licznych podróży po Polsce, Norwegii, Islandii, Holandii czy Toskanii. Ich charakterystyczną cechą jest techniczne dopracowanie i perfekcyjna kompozycja. Tak sam autor mówi o nich: W fotografii nie interesuje mnie tylko pokazywanie krajobrazu, zwykłe rejestrowanie rzeczywistości, ale jej kreacja, kreacja pewnej sceny, którą widzę. Tym razem świadomie zrezygnowałem z wielkiego waloru zdjęć pejzażowych, jakim jest kolor. Ograniczenie do czerni i bieli nadaje fantastycznym widokom rys ascezy, pozwala się skupić na perspektywie, grze światła, kompozycji, oddać się nastrojowi. W fotografii preferuję zimne piękno pejzaży północnej Europy, grę skały i wody, surowość i niedostępność gór.
Maciej Duczyński - Bezkolor

Maciej Duczyński - fotograf i podróżnik, pasjonat fotografii pejzażowej. W jego fotografiach można odnaleźć nawiązania do takich mistrzów jak Anselm Adams i innych. W pogoni za pejzażami odwiedził już wiele zakątków świata. Należy do grona młodych i najbardziej wartościowych fotografów w Polsce. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Nie poprzestaje jedynie na fotografii, poszukuje i doskonali nowe techniki obrazu, jak HDR, w którym od lat się specjalizuje. Autor kilkunastu artykułów w polskiej i zagranicznej prasie fotograficznej, głównie o fotografii pejzażowej, HDR i panoramach. Jego zdjęcia można oglądać na wielu wystawach i wernisażach w Polsce i zagranicą. Juror konkursów FIAPA. Specjalista technik HDR. Członek Stowarzyszenia Pozytyw.
Maciej Duczyński - Bezkolor
 
Maciej Duczyński - Bezkolor
Galeria Drugiego Planu
Adres: ul. 1 Maja 95, Rybnik Chwałowice
Maciej Duczyński - Bezkolor
Termin wystawy: 9 wrzesień - 5 październik 2011 r
Strona domowa: Maciej Duczyński

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież