Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Tomasz Lazar - Bez odpowiedziOśrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, zaprasza 13 września 2011 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt."Bez odpowiedzi", której autorem jest Tomasz Lazar.

 

W ramach wystawy pokazane zostaną 22 czarno – białe fotografie powstałe w Polsce i za granicą na przestrzeni ostatnich 3 lat. Wykorzystując swoje zamiłowanie do obserwacji i komunikacji z ludźmi, Tomasz Lazar, za pomocą aparatu fotograficznego, stara się odkryć i przedstawić nam momenty i chwile, wyłowione z otaczającego nas biegu wydarzeń. Pozostawia sytuacje bez odpowiedzi, dzięki czemu to od odbiorcy zależy ich interpretacja. Fotograficzne zapisy Lazara czasami są wesołe i ironiczne, czasami refleksyjne, a czasem też tajemnicze - na granicy jawy i snu. Zdjęcia wykonane zostały na ulicach takich miast jak: Szczecin, Warszawa, Wenecja czy Berlin.

Tomasz Lazar - fotograf niezależny. Urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Członek ZPAF. Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, kierunek Informatyka. Uczestnik wielu warsztatów np. z Tomaszem Tomaszewskim, Edddie Adams Workshop w USA. Laureat konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą (m.in. Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo). Ostatnio nominowany w kategorii "Deeper Perspective Photographer of the Year" w konkursie International Photography Award. Od 2011 roku członek kolektywu fotograficznego Un-posed, związanego z fotografią uliczną. Miłośnik kawy i dobrej muzyki. Czerpie przyjemność z przebywania z ludźmi i poświęca każdą możliwą chwilę fotografii. Obecnie ciągle w podróży.


Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
Adres: ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Tomasz Lazar - Bez odpowiedzi
Wernisaż wystawy: 13 wrzesień 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 13 wrzesień - 9 październik 2011 r., Wstęp wolny
Strona domowa: Tomasz Lazar
W górę