Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

belarus-press.jpgZapraszamy 10 września 2011 r. o godz. 19.30 do Kina Forum w Białymstoku gdzie odbędzie się wernisaż wystawy Belarus Press Photo 2010 – 2011.

 

Celem konkursu jest wspieranie i rozwój profesjonalnej fotografii prasowej na Białorusi. Konkurs ma również na celu stymulowanie rozwoju fotoreportażu, w celu ułatwienia wymiany doświadczeń i wiedzy między pokoleniami białoruskich fotografów. Konkurs dąży do sformułowania profesjonalnych standardów fotoreportażu i promowania swobodnej, nieograniczonej wymiany informacji.

Podczas wystawy w Białymstoku zaprezentujemy najlepszą fotografię prasową na Białorusi w latach 2010 i 2011. Wśród zwycięzców BEALRUS PRESS PHOTO znajdują się artyści pracujący zarówno dla mediów państwowych, jak i niezależnych. Wystawa prezentuje szereg pojedynczych zdjęć i krótkich serii w 8 kategoriach: „Zdarzenia”, „Ludzie w zdarzeniach”, „Życie codzienne”, „Sport”, „Portrety”, „Sztuka i rozrywka”, „Natura”, „Glamour, reklama”.

Pozwalają one spojrzeć na Białoruś szerzej, odkryć nieznane fragmenty białoruskiej rzeczywistości, zaskakujące, zabawne, zwyczajne, w przede wszystkim – prawdziwe. Partnerem organizacji wystawy jest Towarzystwo Białoruskie w Krakowie.

Gośćmi wernisażu będą: Sergey Michalenko – organizator konkursu Belarus Press Photo oraz Sergey Gudilin – zdobywca Grand Prix Belarus Press Photo 2011.


Kino Forum
Adres: ul. Legionowa 5, Białystok
Belarus Press Photo 2010 - 2011
Wernisaż wystawy: 10 wrzesień 2011 r., godz. 19.30
Strona domowa: Belarus Press Photo
W górę