Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Sandomierz2.jpegGaleria Rotunda w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu zaprasza 2 września 2011 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Podsiadły pt."Sandomierz".

 

Prezentowana wystawa powstała w czasie Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego „ART.-EKO” w 2010 roku, organizowanego cyklicznie od wielu lat przez Okręg Świętokrzyski ZPAF.

Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski,. ponieważ jest miastem o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie a unikalne renesansowe zabytki są chlubą i dumą nie tylko regionu, ale i całego kraju.
Eksponowane na wystawie fotografie ukazują architekturę miasta pokazaną w specyficznym i dosyć unikalnym oświetleniu.

Chciałbym aby moje sandomierskie „poszukiwanie światła” chociaż odrobinę poruszyło doznania estetyczne odbiorców a jednocześnie stało się hołdem dla roli oświetlenia w postrzeganiu i rejestracji otaczającego nas świata.
Zbyszek Podsiadło

Zbigniew Podsiadło - ur. w 1955 r., mieszka i pracuje w Sosnowcu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, obecnie prezes Okręgu Górskiego ZPAF. Wielokrotny laureat najważniejszych konkursów i wystaw fotograficznych. Odznaczony m.in. Medalem 150-lecia Fotografii, Złotą Odznaką Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych, Odznaką Ministra Kultury i D. N. „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Członek Rady Fundacji „Centrum Fotografii”. Członek Rady Programowej Sosnowieckiego Centrum Sztuki – ZAMEK SIELECKI. Laureat Artystycznej Nagrody miasta Sosnowca w 2010 roku. Brał udział w ponad dwustu wystawach międzynarodowych i krajowych. Medale i nagrody na wystawach w Zagrzebiu, Singapurze, Rio de Janeiro, Budapeszcie, Moskwie, Madrycie, Pekinie, San Francisco, Berlinie. Uczestnik i organizator plenerów i sympozjów artystycznych. Opiekun Artystyczny Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu.


Galeria Rotunda - Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu
Adres: pl. Jana III Sobieskiego 3, Bytom
Zbigniew Podsiadło - Sandomierz
Wernisaż wystawy: 2 wrzesień 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 2 - 31 wrzesień 2011 r
W górę