Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Krzysztof Lachowicz - Martwe kałużeGaleria fotografii Ciasna w Jastrzębiu Zdroju zaprasza 18 sierpnia 2011 r. o godz. 18.00, na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Lachowicza pt. "Martwe kałuże".

 

Projekt "Martwe kałuże" to ekspozycja prac czarno-białych. To tradycyjna fotografia powstała z inspiracji pejzażem zimowym.

Krzysztof Lachowicz - Szczecinianin od urodzenia. Fotografuje "od niepamiętnych (swoich) czasów", pierwsze zdjęcia powstawały już we wczesnej podstawówce. Pod koniec tejże - z lubością przesiaduje w ciemni, poznając od strony praktycznej arkana fotochemii. Pod koniec lat 70-tych (!) składa pierwsze diaporamy. Bierze udział w konkursach diaporamowych w Lubinie i w Szczecinie, gdzie zdobywa m.in. Grand Prix obu imprez. Zafascynowany tym medium buduje wiele sterowników (ręcznych i sterowanych komputerem), które ułatwiają projekcję diaporam; również ją automatyzując. Obecnie fotografuje zarówno w technice cyfrowej, jak i tradycyjnej, gdzie używa kamer średnioformatowych, polaroida, a nawet aparatów otworkowych. Wiele jego prac powstaje w technice czarno-białej, ale autor posługuje się też przetworzeniami cyfrowymi (wystawa "Plastikowe życie"). Nie trzyma się jednej tematyki – fotografuje zarówno pejzaże, portrety (z jednej strony), jak też w sposób cyfrowy zamienia pospolite obrazy w pełne niezwykłych kolorów i faktur kompozycje. Pomimo długoletniego doświadczenia jest fotografem poszukującym. Wciąż zaskakuje nowymi pomysłami formalnymi, niebanalną stylistyką prac pełnych impresji i niezwykłości kompozycyjnych.Galeria Ciasna
Adres: Katowicka 172, Jastrzębie Zdrój
Krzysztof Lachowicz - Martwe kałuże
Wernisaż wystawy: 18 sierpień 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 18 sierpień - 9 wrzesień 2011 r.
W górę