Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa - Fabryka SłońcaCentrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach zaprasza 17 sierpnia 2011 r. o godz. 17.00 do galerii Pustej na wernisaz wystawy fotografii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy pt. "Fabryka Słońca".

 

Prezentowane na wystawie fotografie są częścią realizowanego przez autorów w 2010 roku projektu pod nazwą „Jaworzno od świtu do zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja drogi słońca wędrującego nad Jaworznem, za pomocą jednakowych aparatów otworkowych. Wszystkie prace powstały na terenie Elektrowni Jaworzno III. Zamontowane na obiektach elektrowni aparaty „patrzyły” w ten odmienny sposób, na miejsce ich codziennej pracy.

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa, czyli tandem fotograficzny „Kaszuby” - mieszkańcy Jaworzna i wierni członkowie jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym Miejskim Centrum Kultury i Sportu . Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Brali udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i są współautorami albumu fotograficznego „JAWORZNO - Miasto w fotografii Szkoły Widzenia”. Ich zainteresowanie fotografią otworkową zaowocowało udziałem oraz współorganizacją Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej www.offo2009.ovh.org. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach. Mają na swoim koncie dwa wspólne projekty. Poza fotografią łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do polskich zamków i warowni, które z pasją odwiedzają i fotografują.Galeria Pusta - Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
Adres: Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa - Fabryka Słońca
Wernisaż wystawy: 17 sierpień 2011 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 17 sierpień - 30 wrzesień 2011 r.
W górę