forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa - Fabryka Słońca

Miasto - foto-info.pl.

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa - Fabryka SłońcaCentrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach zaprasza 17 sierpnia 2011 r. o godz. 17.00 do galerii Pustej na wernisaz wystawy fotografii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy pt. "Fabryka Słońca".

 

Prezentowane na wystawie fotografie są częścią realizowanego przez autorów w 2010 roku projektu pod nazwą „Jaworzno od świtu do zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja drogi słońca wędrującego nad Jaworznem, za pomocą jednakowych aparatów otworkowych. Wszystkie prace powstały na terenie Elektrowni Jaworzno III. Zamontowane na obiektach elektrowni aparaty „patrzyły” w ten odmienny sposób, na miejsce ich codziennej pracy.

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa, czyli tandem fotograficzny „Kaszuby” - mieszkańcy Jaworzna i wierni członkowie jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym Miejskim Centrum Kultury i Sportu . Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Brali udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i są współautorami albumu fotograficznego „JAWORZNO - Miasto w fotografii Szkoły Widzenia”. Ich zainteresowanie fotografią otworkową zaowocowało udziałem oraz współorganizacją Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej www.offo2009.ovh.org. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach. Mają na swoim koncie dwa wspólne projekty. Poza fotografią łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do polskich zamków i warowni, które z pasją odwiedzają i fotografują.Galeria Pusta - Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
Adres: Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa - Fabryka Słońca
Wernisaż wystawy: 17 sierpień 2011 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 17 sierpień - 30 wrzesień 2011 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież