Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Marek Czarnecki - Zagubiony świat. Wystawa fotograficznaToruńska galeria fotografii Kontrapunkt zaprasza na wystawę fotografii Marka Czarneckiego pt. „Zagubiony świat”. Wystawa będzie czynna do 28 sierpnia 2011 r.

 

Autor o wystawie:

Żyjemy na pograniczu świata wirtualnego i rzeczywistego. Codziennie duża część z nas wchodzi i wychodzi wielokrotnie do i z tych światów. Aby poruszać się sprawnie w realu planujemy wszystkie ruchy w wirtualu. Jednocześnie żyjąc na granicy obu światów, przesyłając olbrzymie ilości informacji z jednej rzeczywistości do drugiej popadamy w osamotnienie i zadumę nad otaczającymi nas rzeczywistościami realną i wirtualną. Istniejąc mocno w jednej rzeczywistości gubimy się w innej. Zagubieni w światach szukamy celu i uzasadnienia naszych działań. Popadamy w samotność w realu, żyjąc w wirtualu lub nie radzimy sobie w wirtualu istniejąc w realu, który nas otacza. Żyjąc we współczesnych światach wzajemnie się przecinających gubimy się, popadamy w osamotnienie mimo obecności tak wielu ludzi i zdarzeń wokół nas. Niech zagubienie nie będzie zgubą tylko chwilą odpoczynku i zadumy nad naszym życiem i tymi wszystkimi przestrzeniami, które nas otaczają i tymi nowymi, których jeszcze nie znamy, a które pewnie wytworzymy jako owoc dalszego rozwoju możliwości naszego poznania świata i odkryć nowych zjawisk i teorii matematyki i fizyki. Zagubiony świat jest zapisem emocji i zdarzeń, których doświadczyłem w studio, w pracy ze znajomymi i przyjaciółmi.

Marek Czarnecki urodzony w 1956 r. w Jeleniej Górze. Czonek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uprawia fotografię artystyczną i reklamową. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym czterokrotnym laureatem statuetki OSKARA przyznawanej przez MPA i BIPP w Wielkiej Brytanii. Należy do elitarnych towarzystw skupiających wybitnych twórców: The Master Photographers Association (Wielka Brytania), International Association of Panoramic Photographers (USA),  British Instiitute of Professional Photography (Wielka Brytania), Federacja Europejskich Fotografów. Od 1992 prowadzi własne studio fotografii reklamowej i artystycznej. Uprawia również fotografię plenerową oraz fotografię panoramiczną, będącą  unikalną  rejestracją obrazu z perspektywą 360o i więcej. Łączy pasję z pracą zawodową. Ciągle dąży do rozwoju zawodowego poszerzając zakres działań twórczych, które wykorzystuje w praktyce. Dzięki temu jego praca to nieskończone źródło wyzwań. Twórca wielu projektów fotograficznych. Autor wielu albumów fotograficznych, współpracuje z domami wydawniczymi w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii i Dubaju. Prowadzi seminaria z zakresu Fotografii Reklamowej w Rosji, Bułgarii, Rumunii i na Ukrainie. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych.


Galeria Kontrapunkt
Adres: ul. Pod Krzywą Wieżą 18, Toruń
Marek Czarnecki - Zagubiony świat
Termin wystawy: 15 lipiec - 28 sierpień 2011 r.
W górę