Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Pampeluna_w_panoramach_Marek Czarnecki.jpgToruńska galeria Copernicus zaprasza 17 lipca 2011 r. o godz. 12.00 na wernisaż wystawy Marka Czarneckiego pt. „Pampeluna w panoramach”.

„Pampeluna w panoramach” Marka Czarneckiego od lat zafascynowanego panoramami to wystawa będąca zapisem pobytu autora w Pampelunie, podczas którego prezentował swoją wystawą „Panoramy Torunia”. Korzystając z gościnności i serdecznego przyjęcie przez władze lokalne i Polonię w Pampelunie Artysta wykonał kilkadziesiąt panoram miasta, z których 16 prezentowanych jest na wystawie. Prezentacja w otwartej przestrzeni Galerii Copernicus w Toruniu jest w pewnym sensie eksperymentem a jednocześnie możliwością zaprezentowania barwnych panoram Pampeluny szerokiemu gronu mieszkańców i gości Torunia, którzy być może zauroczeni odległym miastem partnerskim zatrzymają się na chwilę, aby porównać urok gotyckiego grodu Kopernika z dumną przestrzenią Pampeluny z dawnego królestwa Nawarry, ukazaną oczami toruńskiego artysty.

Marek Czarnecki urodzony w 1956 r. w Jeleniej Górze. Czonek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uprawia fotografię artystyczną i reklamową. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym czterokrotnym laureatem statuetki OSKARA przyznawanej przez MPA i BIPP w Wielkiej Brytanii. Należy do elitarnych towarzystw skupiających wybitnych twórców: The Master Photographers Association (Wielka Brytania), International Association of Panoramic Photographers (USA),  British Instiitute of Professional Photography (Wielka Brytania), Federacja Europejskich Fotografów. Od 1992 prowadzi własne studio fotografii reklamowej i artystycznej. Uprawia również fotografię plenerową oraz fotografię panoramiczną, będącą  unikalną  rejestracją obrazu z perspektywą 360o i więcej. Łączy pasję z pracą zawodową. Ciągle dąży do rozwoju zawodowego poszerzając zakres działań twórczych, które wykorzystuje w praktyce. Dzięki temu jego praca to nieskończone źródło wyzwań. Twórca wielu projektów fotograficznych. Autor wielu albumów fotograficznych, współpracuje z domami wydawniczymi w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii i Dubaju. Prowadzi seminaria z zakresu Fotografii Reklamowej w Rosji, Bułgarii, Rumunii i na Ukrainie. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych.


Galeria Copernicus
Adres: ul. Żółkiewskiego 15, Toruń
Marek Czarnecki - Pampeluna w panoramach
wernisaż wystawy: 17 lipiec 2011 r., godz. 12.00
Termin wystawy: 17 lipiec - 16 sierpień 2011 r.
W górę