Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Spotkanie z Julią StaniszewskąFundacja Archeologia Fotografii i Galeria Asymetria zapraszają  28 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00 na spotkanie z Julią Staniszewską wokół wystawy Mały człowiek / Oczekiwanie.

 

Spotkanie z Julią Staniszewską wokół wystawy Mały człowiek / Oczekiwanie Zofii Rydet i Julii Staniszewskiej będzie okazją do rozmowy z artystką, która podjęła się nowego odczytania pracy jednej z najbardziej znanych polskich fotografek. Artystka przybliży swoje metody pracy, inspiracje i tropy, którymi podążała. O twórczości Zofii Rydet opowiadać będą także: Maria Sokół - Augustyńska, Rafał Lewandowski i Patryk Komorowski. Rozmowę poprowadzi Jakub Śwircz.

Spotkaniu będzie towarzyszyła premiera publikacji Mały człowiek / Oczekiwanie. Książka ukaże się w 300 numerowanych egzemplarzach i będzie dostępna w dniu spotkania w promocyjnej cenie 25 zł.

Wystawa Mały człowiek / Oczekiwanie jest realizowana w ramach projektu Żywe Archiwa dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Julia Staniszewska - (ur. 1978)  Artystka wizualna, ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów artystycznych, które z powodzeniem pokazywała w znaczących galeriach w Polsce i za granicą. Posługując się fotografią dokumentalną, artystka potrafi budować poetykę codzienności. Interesuje ją analiza tkanki urbanistycznej, otoczenia mieszkańców miast, życie ludzi w blokach. W swoich ostatnich pracach oswaja tematy trudne, często związane z doświadczeniem własnym i swoich bliskich. Wykorzystuje różne media – przede wszystkim fotografię, także instalację i rzeźbę. Absolwentka wydziału multimediów w Ecole Nationale Supérieure des beaux-arts w Paryżu. We Francji związała się z kolektywem artystów „des territories“, z którym współpracowała w latach 2001-2005. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą: m.in. w Luwrze: A côté rêve un sphinx accroupi w 2004, w Paryżu, w PROGR: A place I know well  w 2008, w Bernie,  w Zachęcie: Dokumentalistki w 2008 r, w Warszawie, w Teatrze Nowym:Nieodkryte / Niewypowiedziane w 2009 r. i w X Apartments w 2010 r. (współpraca z Marysią Stokłosą) w Warszawie, w CSW: Betonowe Dziedzictwo, Od Le Corbusiera do blokersów w 2007 r. w Warszawie. Od 2007 współautorka i kuratorka (z Agnieszką Sural) galerii Witryna przy pl. Konstytucji w Warszawie. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Galeria Asymetria
Adres: ul. Nowogrodzka 18 a/8a, Warszawa
Julia Staniszewska - Mały człowiek / Oczekiwanie
Spotkanie autorskie: 28 kwiecień 2011 r., godz. 19.00
W górę