Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Fot. Adam GolecPrace najlepszych polskich fotoreporterów, laureatów BZ WBK Press Foto 2010 będzie można oglądać od 12 kwietnia br.  w krakowskiej Galerii ArteFactory.

 

Otwarcie wernisażu zwycięskich zdjęć z szóstej edycji konkursu odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00 w siedzibie galerii przy ul. Stradomskiej 16. Ekspozycja będzie dostępna do 6 maja br.

Odwiedzających ucieszy z pewnością fakt, że wśród prezentowanych fotografii będzie można zobaczyć pracę krakowskich fotografów: Adama Kozaka, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Portret dla zdjęcia pojedynczego oraz Aleksandra Bochenka, który zdobył w tej samej kategorii trzecią nagrodę.

BZ WBK Press Foto to ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz Rzeczpospolita. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter. Nagrodzone zdjęcie przedstawia Władimira Putina i Donalda Tuska podczas spotkania na molo w Sopocie.

Nowością szóstej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, a także zapowiedzi zbliżających się wystaw, można znaleźć na stronie internetowej konkursu.


Galeria ArteFactory
Adres: ul. Stradomskiej 16, Kraków
BZWBK Press Foto 2010 w Krakowie
Wernisaż wystawy: 12 kwiecień 2011 r., godz. 11.00
Termin wystawy: 12 kwiecień - 6 maj 2011 r.
W górę