forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Grzegorz Przyborek - Przestrzeń Fotografii

Miasto - foto-info.pl.

Grzegorz Przyborek - Przestrzeń FotografiiOkręg Warszawski ZPAF zaprasza 4 kwietnia  br. o godz. 18.00 do Starej Galerii ZPAF w Warszawie na wystawę fotografii pt. "Przestrzeń Fotografii" Grzegorza Przyborka, jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych Polskich fotografów.

 

Grzegorz Przyborek od lat konsekwentnie rejestruje aparatem fotograficznym wykreowane przez siebie trójwymiarowe inscenizacje. Jak mówi artysta: Fotografia dała mi możliwość powołania do życia świata, który w obrazie fotograficznym egzystuje samodzielnie. Nie jest reprodukcją rzeczywistości. Potocznie mówiło się, że fotografia jest „lustrem rzeczywistości” lub oknem, przez które patrzymy na rzeczywistość. Ale to rozumienie dzisiaj, staje się nieaktualne. Moim zdaniem, fotografia nie ma nic wspólnego z obiektywnie istniejącą rzeczywistością. Jest raczej odbiciem naszego postrzegania i rozumienia rzeczywistości. Fotografia jedynie poszerzyła nasze widzenie świata. Do końca nie zdajemy sobie sprawy, że dzisiaj nasza świadomość widzenia w dużym stopniu opiera się na fotografii. Fotografia oprócz wolności w budowaniu własnej przestrzeni, dała mi możliwość pełnej wypowiedzi, balansowania pomiędzy fikcją a realnością, odkrywaniem nowych egzystencji".

Na prezentację w Starej Galerii składają się trzy cykle: „Cantus lamentus“ z 2010, „Utopie“ z 2003 oraz „Thanatos“ z 1997. Będą to zarówno wydruki cyfrowe, jak i fotografie barytowe.

Grzegorz Przyborek - jest Absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w l974 roku. Od 1976 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 1999 roku jako profesor tytularny, kieruje Pracownią Fotografii w Katedrze Multimediów. Ponadto pisze teksty o fotografii. Ma w swoim dorobku dydaktycznym wielu wychowanków aktywnie działających w sztuce.Twórczość obejmuje zakres fotografii, mediów elektronicznych, obiektu, instalacji, rysunku, grafiki, rzeźby oraz pogranicza innych dyscyplin sztuki. Brał udział w wielu wystawach w Polsce oraz za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach między innymi Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stadtmuseum Gross-Gerau, Collectiones des Artotheques „Photographie d’Auteur” w Lyonie, Promocje Broncolor, Promocja Radici-Grou w Bergamo, Fond National d’Art Contemporain (FNAC) we Francji, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Poznaniu.


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Grzegorz Przyborek - Przestrzeń Fotografii
Wernisaz wystawy:  4 kwiecień 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 4 - 29 kwiecień 2011 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież