Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wystawa doroczna LTFLubelskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 19 lutego 2011 r. na wernisaż Wystawy Dorocznej prezentującej bogaty dorobek fotograficzny LTF.

 

Podczas wystawy dorocznej LTF zaprezentowane będą prace członków towarzystwa, których zdjęcia były publikowane w 2010r. w największych polskich czasopismach.Prace te zostały docenione przez redakcje "Fotografii", "Foto" oraz "Foto Kuriera".

Ponadto odwiedzający wystawę będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia wyróżnione na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Istotne miejsce w wystawie przypada pracom, które zostały nagrodzone w konkursie LTF "Fotografia miesiąca" oraz Konkursach poplenerowych. Wśród nich znajduje się Fotografia roku LTF 2010.

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne należy do najstarszych organizacji fotograficznych w Polsce. Początek jego działalności sięga do przełomu lat 1936 i 1937. Jego dorobek wyrasta z twórczości takich postaci jak choćby Edward Hartwig. Od samego początku LTF skupia w swoich szeregach ludzi o wielorakich zainteresowaniach, różnych zawodach i doświadczeniu fotograficznym. Z tej różnorodności przez ponad 70 lat zrodziło się wiele inicjatyw, takich jak międzynarodowe wystawy, plenery fotograficzne i warsztaty. W działalność Towarzystwa wpisują się również konkursy fotograficzne, pokazy multimedialne i spotkania z przedstawicielami różnych nurtów fotograficznych. Na spotkania Towarzystwa zapraszani są między innymi przedstawiciele Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej - FIAP, którzy prowadzą spotkania tematyczne. Efektem prac LTF były liczne wystawy prezentowane w różnych galeriach, jak choćby „Droga”, „Ku słońcu”, „Okno” czy „Tryptyk”. W roku 2010 Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne niemal każdego miesiąca organizowało plenery i wystawy.

Z pewnością Wystawa Doroczna LTF będzie wielkim świętem fotografii,na które serdecznie zapraszamy.


IBB Grand Hotelu Lublinianka
Adres: ul. Krakowskie  Przedmieście 56, Lublin
Wystawa Doroczna Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
Wernisaż wystawy: 19 luty 2011 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 19 luty - 19 marzec 2011 r.
W górę