forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Małgorzata Matuszewska - Pewnego razu w Chinach

Miasto - foto-info.pl.

Małgorzata Matuszewska - Pewnego razu w ChinachCentrum Kultury Manuartefaktura w Szczecinie zaprasza 4 lutego 2011 r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Matuszewskiej pt. „Pewnego razu w Chinach”, w ramach cyklu spotkań inspirowanych kulturą świata (za nami m.in. wystawy i spotkania poświęcone Indiom, Holandii, Ukrainie, Grecji).

 

Podróż Gosi do Chin odbyła się w maju 2010 roku, trwała 3 tygodnie (początek wyprawy opóźnił się z powodu wybuchu wulkanu na Islandii). Podczas niej odwiedziła liczne chińskie miasta: Beijing (Hebei), Yangshuo (Guangxi), Hangzhou (Zhejiang), Suzhou (Jiangsu), Shanghai, Leshan (Sichuan), Emei Shan (Sichuan), Jiuzhaigou (Sichuan), Chengdu (Sichuan), Xian (Shaanxi), Beijing. Autorka poszukiwała tradycyjnych Chin w spotkaniach z ludźmi, fotografowała mieszkańców spędzających czas na grach (m.in. go, madżong), wykonujących tradycyjne zawody, grających na tradycyjnych instrumentach, ulicznych artystów, przyglądała się tradycji zachowanej w codzienności miast.

W piątek goście wernisażu będą mogli niemal na prawdę się przenieść na daleki wschód. Tego wieczoru nie tylko zobaczą państwo wystawę fotografii, ale również posłuchają dawnej muzyki Chin i obejrzą elementy pięknych tradycyjnych strojów. Będzie również okazja do poznania zasad gry w GO i wiele, wiele więcej atrakcji! Zapraszamy wszystkich na chińską przygodę! Wstęp wolny.

W programie spotkania: pokaz Tai Chi oraz Kung Fu przygotowany przez Szczecińskie Stowarzyszenie Kung Fu Pięciu Zwierząt, wykład Antoniego Piwowarczyka o filozofii chińskiej, pokazy i nauka chińskiej gry GO prowadzone przez przedstawicieli Szczecińskiego Klubu GO Porfirion, specjalnie zaaranżowana przestrzeń (m.in. oryginalne chińskie dekoracje, kaligrafia, naczynia, elementy strojów tradycyjnych). Całość odbywać się będzie przy dzwiękach chińskiej muzyki tradycyjnej.


Centrum Kultury Manuartefaktura
Adres: ul. Witkiewicza 64, Szczecin
Małgorzata Matuszewska - Pewnego razu w Chinach
Wernisaż wystawy: 4 luty 2011 r., godz. 19.00
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież