Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Małgorzata Matuszewska - Pewnego razu w ChinachCentrum Kultury Manuartefaktura w Szczecinie zaprasza 4 lutego 2011 r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Matuszewskiej pt. „Pewnego razu w Chinach”, w ramach cyklu spotkań inspirowanych kulturą świata (za nami m.in. wystawy i spotkania poświęcone Indiom, Holandii, Ukrainie, Grecji).

 

Podróż Gosi do Chin odbyła się w maju 2010 roku, trwała 3 tygodnie (początek wyprawy opóźnił się z powodu wybuchu wulkanu na Islandii). Podczas niej odwiedziła liczne chińskie miasta: Beijing (Hebei), Yangshuo (Guangxi), Hangzhou (Zhejiang), Suzhou (Jiangsu), Shanghai, Leshan (Sichuan), Emei Shan (Sichuan), Jiuzhaigou (Sichuan), Chengdu (Sichuan), Xian (Shaanxi), Beijing. Autorka poszukiwała tradycyjnych Chin w spotkaniach z ludźmi, fotografowała mieszkańców spędzających czas na grach (m.in. go, madżong), wykonujących tradycyjne zawody, grających na tradycyjnych instrumentach, ulicznych artystów, przyglądała się tradycji zachowanej w codzienności miast.

W piątek goście wernisażu będą mogli niemal na prawdę się przenieść na daleki wschód. Tego wieczoru nie tylko zobaczą państwo wystawę fotografii, ale również posłuchają dawnej muzyki Chin i obejrzą elementy pięknych tradycyjnych strojów. Będzie również okazja do poznania zasad gry w GO i wiele, wiele więcej atrakcji! Zapraszamy wszystkich na chińską przygodę! Wstęp wolny.

W programie spotkania: pokaz Tai Chi oraz Kung Fu przygotowany przez Szczecińskie Stowarzyszenie Kung Fu Pięciu Zwierząt, wykład Antoniego Piwowarczyka o filozofii chińskiej, pokazy i nauka chińskiej gry GO prowadzone przez przedstawicieli Szczecińskiego Klubu GO Porfirion, specjalnie zaaranżowana przestrzeń (m.in. oryginalne chińskie dekoracje, kaligrafia, naczynia, elementy strojów tradycyjnych). Całość odbywać się będzie przy dzwiękach chińskiej muzyki tradycyjnej.


Centrum Kultury Manuartefaktura
Adres: ul. Witkiewicza 64, Szczecin
Małgorzata Matuszewska - Pewnego razu w Chinach
Wernisaż wystawy: 4 luty 2011 r., godz. 19.00
W górę