forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Łódź - Widoki Poza Pamięcią

Miasto - foto-info.pl.

Katarzyna Zuzanna KrakowiakPaństwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi oraz Galeria Chimera w Łodzi zapraszają 27 stycznia br. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy i promocję albumu pt. „Łódź – Widoki Poza Pamięcią”.

 

„Łódź – Widoki Poza Pamięcią” to album nietypowy. Zawarta w nim kolekcja fotografii to prace studentów i wykładowców Katedry Fotografii PWSFTviT, którzy rzucają wyzwanie upraszczającemu spojrzeniu folderu turystycznego. W zamian poznawanie Łodzi odbywa się poprzez pryzmat indywidualnych doświadczeń autorów, dla których substancja miasta jest pożywką dla snucia fotograficznych opowieści. Swobodne użycie niekonwencjonalnych materiałów i technik szlachetnych (polaroidy, cyjanotypia czy fotomontaż) potęgują wyjątkowość tej wędrówki, w czasie której obrazy, spostrzeżenia, emocje, a czasem i sny tworzą za każdym razem nowy, niepowtarzalny obraz. Wędrówkom tym patronuje przywołany we wstępie duch Italo Calvino i jego książka „Niewidzialne miasta”, sugerując tym samym zaproszenie do odbycia podróży po „widzialno-niewidzialnej” Łodzi.


Galeria Chimera
Adres: ul. Wólczańska 31 (Willa Kindermanna), Łódź
Łódź - Widoki Poza Pamięcią
Wernisaż wystawy: 27 styczeń 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 27 styczeń - 10 luty 2011 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież