Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

BZWBK Press Foto 2010 w KielcachKieleckie Centrum Kultury zaprasza 17 stycznia br. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej BZWBK Press Foto 2010.

 

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest

Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport, oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz „Rzeczpospolita”. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter. któremu udało się w niezwykły sposób uchwycić spotkanie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem na molo w Sopocie, 1 września 2009 roku.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, a także zapowiedzi zbliżających się wystaw można znaleźć na stronie internetowej konkursu BZ WBK Press Foto 2010.

Nagrodzone prace można oglądać podczas wystaw pokonkursowych prezentowanych w całej Polsce. Na trasie wystaw BZ WBK Press Foto 2010 znajdą się jeszcze takie miasta, jak:

Sanok – 3 lutego - 19 lutego (BWA)
Wrocław – 7 lutego – 23 lutego (Galeria Domek Romański)
Toruń – 15 lutego – 6 marca (Dwór Artusa)
Tarnów –  2 marca – 28 marca (Tarnowskie Centrum Kultury)
Wałbrzych – marzec (Galeria Książki przy Rynku)
Kraków – marzec (Galeria Solvay)
Poznań – kwiecień (Galeria PF)
Warszawa – kwiecień (Traffic Club)
Mogilno – kwiecień (Dom Kultury)Kieleckie Centrum Kultury
Adres: Plac Stanisława Moniuszki 2, Kielce
BZWBK Press Foto 2010 w Kielcach
Wernisaż wystawy: 17 styczeń 2011 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 17 styczeń - 8 luty 2011 r.
W górę