forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Veroniq Zafon - Materia nieZŁOMnie piękna

Miasto - foto-info.pl.

Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie pięknaGaleria firmy Olmet w Tarnowskich Górach zaprasza 14 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna. Wystawę będzie można oglądać w Pałacu w Rybnej w dniach 17 - 31 stycznia 2011 r.

Fotografie powstały na potrzeby ekskluzywnego kalendarza firmy OLMET, jednego z największych złomowisk na Śląsku. Kalendarz został wydany w limitowanej liczbie, a każdy egzemplarz został opatrzony specjalnym hologramem.Wystawa fotografii Veroniq Zafon pt. MATERIA nieZŁOMnie piękna składa się z 13 zdjęć z kalendarza oraz dodatkowych 7 ujęć powstałych podczas sesji. Wszystkie czarno-białe fotografie są sygnowane podpisem artystki.

Szyna kolejowa, zderzak i koło z pociągu, metalowa łapa z dźwigu, rura metalowa, siatka, samochodowe felgi, maszyna do szycia, magiel, żelazko z duszą i inne -porzucone, niechciane stare rzeczy. Wygięty metal, pomięty w kleszczach, już nikomu nie przydatny, w masie innych zapomnianych skrawków, strzępów, czekający na nowe życie.

Wszystkie te materialne rzeczy zostały przytaszczone za pomocą widłowego wózka ze złomowiska do fotograficznego studia Veroniq Zafon. Tam odpowiednio oświetlone nabrały blasku i mocy, a obcując z nieziemskim pięknem długonogich modelek nabrały cech prawdziwego dzieła sztuki. Zestawienie tych dwóch jakże przeciwstawnych materii: delikatnego, kobiecego ciała w połączeniu z hardością stali tarnogórskiego złomowiska, dało dzieło niesamowite – MATERIĘ nieZŁOMnie piękną.

Veroniq Zafon pseudonim - Weronika Drozd, urodzona 1975 roku w Bytomiu. Zajmuje się fotografią aktu, tańca i portretu. Debiut literacki w Piśmie „AVES” 1995 - poezja. Twórczyni scenariusza i spektaklu "Olena i czarny kot". L'ESPRIT PHOTO 2009' Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Portret i akt kobiecy” wyróżnienie pracą "TANCERKA".


Pałac w Rybnej - Tarnowskie Góry
Adres: ul. Powstańców Warszawskich 83, Tarnowskie Góry
Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna
Wernisaż wystawy: 14 styczeń 2011 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 17 - 31 styczeń 2011 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież