Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie pięknaGaleria firmy Olmet w Tarnowskich Górach zaprasza 14 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna. Wystawę będzie można oglądać w Pałacu w Rybnej w dniach 17 - 31 stycznia 2011 r.

Fotografie powstały na potrzeby ekskluzywnego kalendarza firmy OLMET, jednego z największych złomowisk na Śląsku. Kalendarz został wydany w limitowanej liczbie, a każdy egzemplarz został opatrzony specjalnym hologramem.Wystawa fotografii Veroniq Zafon pt. MATERIA nieZŁOMnie piękna składa się z 13 zdjęć z kalendarza oraz dodatkowych 7 ujęć powstałych podczas sesji. Wszystkie czarno-białe fotografie są sygnowane podpisem artystki.

Szyna kolejowa, zderzak i koło z pociągu, metalowa łapa z dźwigu, rura metalowa, siatka, samochodowe felgi, maszyna do szycia, magiel, żelazko z duszą i inne -porzucone, niechciane stare rzeczy. Wygięty metal, pomięty w kleszczach, już nikomu nie przydatny, w masie innych zapomnianych skrawków, strzępów, czekający na nowe życie.

Wszystkie te materialne rzeczy zostały przytaszczone za pomocą widłowego wózka ze złomowiska do fotograficznego studia Veroniq Zafon. Tam odpowiednio oświetlone nabrały blasku i mocy, a obcując z nieziemskim pięknem długonogich modelek nabrały cech prawdziwego dzieła sztuki. Zestawienie tych dwóch jakże przeciwstawnych materii: delikatnego, kobiecego ciała w połączeniu z hardością stali tarnogórskiego złomowiska, dało dzieło niesamowite – MATERIĘ nieZŁOMnie piękną.

Veroniq Zafon pseudonim - Weronika Drozd, urodzona 1975 roku w Bytomiu. Zajmuje się fotografią aktu, tańca i portretu. Debiut literacki w Piśmie „AVES” 1995 - poezja. Twórczyni scenariusza i spektaklu "Olena i czarny kot". L'ESPRIT PHOTO 2009' Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Portret i akt kobiecy” wyróżnienie pracą "TANCERKA".


Pałac w Rybnej - Tarnowskie Góry
Adres: ul. Powstańców Warszawskich 83, Tarnowskie Góry
Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna
Wernisaż wystawy: 14 styczeń 2011 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 17 - 31 styczeń 2011 r.
W górę