Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Marek Lalko - Fotografia numerycznaGaleria Fotografii DeKa działająca w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach zaprasza 15 stycznia 2011 r. na wernisaż wystawy fotografii Mareka Lalko pt. "Fotografia numeryczna".

 

Zestaw prezentowanych prac ma tytuł "Fotografia numeryczna" jest to otwarty cykl pochodzący z wielowątkowej opowieści zwanej fotografią codzienną prezentujący świat numerów powstających w niezliczonych konfiguracjach i towarzyszący nam na naszych codziennych ścieżkach, są to liczby określające nasze współrzędne prowadzące nas do celów, przypadkowe znaki, adresy, tablice rejestracyjne, numery robocze, pozostawione w niepamięci, incydentalne zbiegi ciągu liczb będące tajemniczym przekazem, językiem obcej cywilizacji.

W innym wypadku samowolne układy liczb w tajemniczy sposób wpisujące się w nasz krajobraz. Cykl ten został zainspirowany francuskim nazewnictwem fotografii cyfrowej. Nieistniejące układy liczb określające nasz współczesny obraz świata będący ulotnym wynikiem naszej wzrokowej kalkulacji. W moich codziennych wędrówkach fotograficznych trafiam na coraz dziwniejsze sploty samowolnych istnień łączących się w harmonijne układy, które po zamknięciu w kadr nabierają nowego znaczenia. (…)

Marek Lalko - urodzony w 1974, ukończył studia na wydziale artystycznym w Zielonej Górze dyplomem z grafiki i malarstwa ze specjalnością fotografia, na codzień żyjący w Zielonej Górze, oddaje się pracy ze studentami wydziału artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych w pracownii fotografii Uniwersytetu Zielonogórskiego, także wykładowca Akademii Twórczych Poszukiwań w Zielonej Górze. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych.


Dom Kultury Chwałowice - Galeria Fotografii DeKa
Adres: ul. 1 Maja 95, Rybnik
Marek Lalko - Fotografia numeryczna
Termin wystawy: 15 styczeń - 15 luty 2011 r.
W górę