forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Andrzej Żabka - Żory w obiektywie

Miasto - foto-info.pl.

Andrzej Żabka - Żory w obiektywieGaleria Centralna działająca  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Żabki pt. „Żory w obiektywie”.

 

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z lat 2006 - 2010 r., przedstawiają współcześnie wykonane zdjęcia miasta. Przez prawie cztery lata Andrzej Żabka, zrobił kilkaset fotografii Żor, starając się zachować nastrój, perspektywę i kunszt ówczesnych fotografików. Dzięki temu, powstał unikatowy dokument ukazujący piękno uliczek i zaułków, urodę lasów i pomników przyrody, jak i zmiany, które zaszły w wyglądzie Żor w ciągu ostatnich 100 lat.

Andrzej Żabka - jest uczniem fotografika Ludwika Wacławczyka. Uczestniczył w wielu warsztatach i plenerach fotograficznych w całym kraju. Pomagał stworzyć pracownię arteterapii prowadzoną przez MOPS. Zdjęcia jego autorstwa są ozdobą żorskich widokówek oraz licznych wydawnictw poświęconych miastu. Swoje prace Andrzej Żabka przekazał na ten cel nieodpłatnie. Jego fotografie były publikowane w gazetach regionalnych i ogólnopolskich. Zdjęcia prezentował także na wystawach indywidualnych.


Galeria Centralna - MBP w Żorach
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13, Żory
Andrzej Żabka - Żory w obiektywie
Termin wystawy: do 31 stycznia 2011 r.
Strona domowa: Andrzej Żabka
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież