Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Andrzej Żabka - Żory w obiektywieGaleria Centralna działająca  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Żabki pt. „Żory w obiektywie”.

 

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z lat 2006 - 2010 r., przedstawiają współcześnie wykonane zdjęcia miasta. Przez prawie cztery lata Andrzej Żabka, zrobił kilkaset fotografii Żor, starając się zachować nastrój, perspektywę i kunszt ówczesnych fotografików. Dzięki temu, powstał unikatowy dokument ukazujący piękno uliczek i zaułków, urodę lasów i pomników przyrody, jak i zmiany, które zaszły w wyglądzie Żor w ciągu ostatnich 100 lat.

Andrzej Żabka - jest uczniem fotografika Ludwika Wacławczyka. Uczestniczył w wielu warsztatach i plenerach fotograficznych w całym kraju. Pomagał stworzyć pracownię arteterapii prowadzoną przez MOPS. Zdjęcia jego autorstwa są ozdobą żorskich widokówek oraz licznych wydawnictw poświęconych miastu. Swoje prace Andrzej Żabka przekazał na ten cel nieodpłatnie. Jego fotografie były publikowane w gazetach regionalnych i ogólnopolskich. Zdjęcia prezentował także na wystawach indywidualnych.


Galeria Centralna - MBP w Żorach
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13, Żory
Andrzej Żabka - Żory w obiektywie
Termin wystawy: do 31 stycznia 2011 r.
Strona domowa: Andrzej Żabka
W górę