Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wacław Wantuch - AktyZapraszamy 10 stycznia 2011 roku o godz. 18.00 do Starej Galerii ZPAF na Placu Zamkowym w Warszawie na wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha pt. "Akty".


Czterdzieści czarno białych fotografii, prezentowanych w formie dużych wydruków to wybór z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa.

Wystawie w Starej Galerii będzie towarzyszyć prezentacja najnowszego albumu artysty, wydanego w wersji polsko-angielskiej i opatrzonego wstępem Hanny Bakuły.

Album ten nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów Akt i Akt 2. Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii – Wacława Wantucha. Nadal też – jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła – akty przypominają rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji, natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.

Wacław Wantuch - urodzony w 1965 w Tuchowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się fotografią artystyczną. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jest autorem i ilustratorem książki Kamień Wawelski (wyd. Castor, Kraków 1992). Poza fotografią zajmuje się również reżyserią spektakli teatralnych Kamień, światło, dźwięk (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 1992). Opublikował następujące albumy fotograficzne: Kraków (wyd. Sepia Collection, Kraków 2001), Akt (wyd. Bosz, Olszanica 2003), Kraków (wyd. Art Partner, Kraków 2003), Akt 2 (wyd. Bosz, Olszanica 2003). Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Wacław Wantuch - Akty
Wernisaż wystawy 10 styczeń 2011 r., godz 18.00
Termin wystawy: 10 styczeń 2011 r. - 4 luty 2011 r.
W górę