Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Marek Grum - Ballada bezludnaGaleria Da Vinci w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na wystawę fotografii Marka Gruma pt. "Ballada bezludna".

 

Fotografie, poprzez które Marek Grum definiuje interesujące go nurty artystyczne w fotografii - prace bowiem nawiązują do estetyki piktorialnej, stylu i idei kultywowanych przez twórców bliskich Kieleckiej Szkole Krajobrazu. Fotografie konsekwentnie realizują temat. Artysta posługuje się kompozycją umiejętnie i z wyczuciem. Rozbija geometrię płaszczyzn dynamizując przestrzeń. Malowniczo współgra światło, biel i czerń - już nie realność, jeszcze nie abstrakcja - dają efekt delikatnej poetyki przestrzeni pejzażu bezludnego, acz przecież tkniętego ludzka ręką. Malarski efekt jaki osiąga Grum z pozoru prosty, spokojny, powściągliwy, przepełniony jest mocnymi akcentami i emocjami. Kompozycja, układ linii i cieni wiedzie patrzącego do światła i nadziei lub do tajemnicy skrytej w ciemności, od głównego tematu w rozgrywający się bezmiar spokoju. Swą wyrazistość stylistyczną Grum kształtuje realizując artystyczną twórczość w gronie fotografów skupionych wokół grupy Piktorialni oraz w Fotoklubie Śczecin.

Marek Grum o sobie: Fotografią zajmuję się od ładnych kilku lat. Daje mi to możliwość pokazania innym swiata widzianego moimi oczami. Dzięki niej słowa stają się zbędne a znana do tej pory rzeczywistość ukazuje się z różnych perspektyw. Ukazuje ona świat z perspektywy, którą widzę przez wizjer aparatu. Moje fotografie nie są mechaniczną kopią natury a jej osobistą transkrypcją.

Marek Grum - mieszkaniec Polic, od 2007 należy do Fotoklubu Szczecin. W dorobku kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, wystawy zbiorowe i indywidualne. Ballada bezludna jest trzecią wystawą autorską po: Kraj - obrazowo 2006 r. i Police - żyj kolorowo 2009 r.
 

Galeria Da Vinci
ul. Witczaka 3a, Jastrzębie Zrój
Marek Grum - Ballada bezludna
Termin wystawy: 3 - 31 styczeń 2011 r.
W górę