Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

BZWBK Press Foto 2010 w ChełmieZapraszamy 14 grudnia br. o godz. 18.00 do Galerii Atelier Ryszarda Karczmarskiego w Chełmie na otwarcie wystawy fotografii nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej BZWBK Press Foto 2010.

 

Odwiedzających z pewnością ucieszy obecność lubelskich akcentów, albowiem wśród eksponowanych prac będzie można zobaczyć nagrodzone zdjęcia fotoreporterów „Dziennika Wschodniego” – Doroty Awiorko-Klimek Jacka Świerczyńskiego i Karola Ziemkiewicza. Ekspozycja będzie dostępna do Bożego Narodzenia.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest

Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport, oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz „Rzeczpospolita”. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter. któremu udało się w niezwykły sposób uchwycić spotkanie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem na molo w Sopocie, 1 września 2009 roku.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, a także zapowiedzi zbliżających się wystaw można znaleźć na stronie internetowej konkursu BZ WBK Press Foto 2010.
 
Wystawa gości w Chełmie po raz pierwszy.

Nagrodzone prace można oglądać podczas wystaw pokonkursowych prezentowanych w całej Polsce. Na trasie wystaw BZ WBK Press Foto 2010 znajdą się jeszcze takie miasta, jak:

Ostróda – 10 grudnia – 24 grudnia (Centrum Kultury)
Lublin – 4 – 29 stycznia (Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych)
Olsztyn – 6 – 18 marca (Biblioteka Wojewódzka)


Galeria Atelier
Adres: ul. Lwowska 24, Chełm
BZWBK Press Foto 2010 - wystawa pokonkursowa
Wernisaz wystawy: 14 grudzień 2010 r. godz. 18.00
W górę