Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Antoni Łoskot - Relikty PRLZapraszamy 10 grudnia 2010 roku do warszawskiego klubu Powiększenie na otwarcie wystawy fotografii pt. "Relikty PRL". Zdjęcia autorstwa Antoniego Łoskota to  podróż do czasów socrealizmu i ówczesnej architektury.

 

Wystawa Relikty PRL to seria zdjęć pokazujących obiekty architektoniczne, które wybudowano w stolicy za czasów socjalizmu i które istnieją do dziś, jako świadectwo przeszłości. Cały cykl zrealizowany został przez fotografa Antoniego Łoskota na przełomie 2009/2010 roku.

Oglądając prace fotograficzne w klubie Powiększenie będzie można znaleźć zdjęcia przedstawiające zarówno budynki wykonane z wielkiej płyty, monumentalne bryły MDM’u czy blaszane budynki dworcowe. Cały projekt koordynowany jest przez Monikę Zarzycką, która jest kuratorem wystawy.

Wspomina Antoni Łoskot - poszukiwania budynków pamiętających czasy komunizmu, było czymś pomiędzy fotografią koncepcyjną, a pojętą pewnego rodzaju inwentaryzacją. Błąkałem się po mieście z aparatem, wielokrotnie wracając w te same miejsca.Klub Powiększenie
Adres: ul. Nowy Świat 27, Warszawa
Antoni Łoskot - Relikty PRL
Termin wystawy: 10 - 29 grudzień 2010 r.
W górę