Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

fot.JacekKomorowski.JPGGaleria Fotografii DeKa działająca w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach zaprasza 12 grudnia 2010 r. o godz. 17.00 w ramach Wieczoru Sztuk, na wernisaż wystawy fotografii Jaceka Komorowskiego pt. "Poszukiwania".

Poszukiwania to ekspozycja złożona z wybranych cyklów łączących dwa aspekty - wspólną estetykę będącą hiper-realistycznym, charakterystycznym dla autora stylem wykraczającym poza tudzież ponad mimetyczne piętno odciśnięte na tematach bryły, scenerii i przemijania na przestrzeni historii fotografii, oraz powiązanie tychże tematów w gęsty leitmotiv wystawy. Niniejsze fotografie są obrazem granic dominacji człowieka nad naturą i jednocześnie tejże natury egzekwującej prawo do swego królestwa.

Jacek Komorowski - fotografik z Rybnika. Od 25 lat eksploruje i eksploatuje fotografię pod kątem wielości jej estetyk, w tym zagadnienia architektury, krajobrazu, natury samej w sobie oraz licznych eksperymentów w dziedzinie portretu. Współzałożyciel  Grupy M6 - Klubu Fotografii przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, z którym związany jest od początku swoich poszukiwań. Autor licznych wystaw zbiorowych, w tym w ramach Międzynarodowego Rybnickiego Festiwalu Fotografii podczas wszystkich siedmiu edycji.


Dom Kultury Chwałowice - Galeria Fotografii DeKa
Adres: ul. 1 Maja 95, Rybnik
Jacek Komorowski - Poszukiwania
Wernisaż wystawy: 12 grudzień 2010 r. godz. 17.00
Termin wystawy: 12 grudzień 2010 r. - 15 styczeń 2011 r.
W górę