forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Dorota Wróblewska - Dreamland

Miasto - foto-info.pl.

Dorota Wróblewska - DreamlandZapraszamy 17 grudnia 2010 roku o godz. 18.00 do Ośrodeka Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, gdzie zaprezentowany zostanie cykl fotograficzny, którego autorką jest Dorota Wróblewska. Zestaw zdjęć wchodzących w skład projektu „Dreamland” otrzymał wyróżnienie w paryskim konkursie Prix de la Photographie 2007. Podczas wernisażu wyświetlony zostanie również slideshow Aparatki.pl.

 

„Sny najlepiej tłumaczą nasze skłonności, ale do sztuki należy ich uporządkowanie i zrozumienie”.
Michel Eyquem de Montaigne

Sny nie mają na celu skrywania czegokolwiek, wręcz odwrotnie - przekazują ważne informacje do świadomości. A to oznacza, że nieświadomość ujawniająca się w snach, jest rodzajem siły, kierującej świadomą jaźnią. Freud postrzegał nieświadomy, przejawiający się w snach, aspekt jaźni jako infantylny i animalistyczny, a jawną treść snów jako ukryte odreagowanie społecznie nieakceptowanych popędów. Dopiero Carl Jung odkrył, że nieświadoma jaźń ujawniająca się w snach jest mieszaniną niższych i wyższych duchowych bodźców.

Fotografie Doroty Wróblewskiej z cyklu „Dreamland” inspirują i stymulują naszą świadomość oraz poruszają twórczą nieświadomość. Porządkują i pozwalają zrozumieć wewnętrzny świat autorki. Podobnie jak sny, prace Doroty kompensują wewnętrzną nierównowagę i wspomagają proces rozwoju osobowości. Posiadają zarówno obiektywne, jak i subiektywne płaszczyzny interpretacji. Interpretacje obiektywne są odbiciem codziennego życia autorki, jej stosunków ze światem zewnętrznym. Interpretacje subiektywne reprezentują wewnętrzne życie artystki, jej myśli i uczucia.

Mam nadzieję, że zarówno wystawa jak i fotografie nakłonią do refleksji nad rolą i ważnością snów w naszym życiu.

Dr Izabela Jaroszewska - Dyrektor Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie

Dorota Wróblewska - jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii. Zajmuje się głównie portretem i fotografią inscenizowaną. Interesuje się wpływem nieświadomości na proces twórczy. Dyplom zrealizowała w Pracowni Fotografii Kreacyjnej Izabeli Jaroszewskiej. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych między innymi w Galerii Luksfera, VI Krakowskiej Dekadzie Fotografii, wystawie towarzyszącej V Międzynarodowemu Festiwalowi w Łodzi, SPOT. Od 2008 roku wraz z Moniką Ostrowską tworzą pod nazwą Aparatki.


Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
Adres: Grabiszyńska 56, Wrocław
Dorota Wróblewska - Dreamland
Wernisaż wystawy: 17 grudzień 2010 r., godz.18.00
Termin wystawy: 17 grudzień 2010 r. - 19 styczeń 2011 r., Wstęp wolny
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież