Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Szymon Rogiński - UFO ProjektZapraszamy w poniedziałek 15 listopada br. o godzinie 18.00 do Kościoła Św. Jana w Gdańsku na wernisaż wystawy fotografii Szymona Rogińskiego pt." UFO Projekt". Wystawa odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Transfotografia 2010.

 

Wszystko zaczęło się w Detroit – zabrałem swoją MAMIYA 7 i ruszyliśmy w drogę. Byłem pod wrażeniem amerykańskich krajobrazów. Chciałem podążać śladami znanych fotografów, takich jak Ansel Adams czy William Eggleston. Jednakże podczas mojej podróży czułem, że w naszych czasach szalenie trudno jest fotografować coś nowego, oryginalnego. Kiedy wróciłem do Polski, miałem ochotę kontynuować te serię. Nabrałem przekonania, że wszystko, co mnie otaczało było nieznanym terenem, który nigdy nie został sfotografowany.  Zacząłem pracować w bardzo trudnych warunkach: był początek zimy i Polska była wówczas smutna, nieprzyjemna i zimna. Moja ekspedycja trwała za każdym razem około tygodnia. Krajobraz obserwowałem przez szybę samochodu prowadzonego przez mojego asystenta. Podróżowaliśmy zawsze nocą. Kładliśmy się o 8 rano, a wstawaliśmy o 14-ej, kiedy zaczynało zmierzchać. Fotografować Polskę za dnia stanowiło nie lada wyzwanie. Myślę, że najlepszym momentem był świt.
Świt zawsze robił na mnie wrażenie po bezsennej nocy.

Szymon Rogiński - urozony w 1975 roku w Gdańsku. Studiował aktorstwo w School on Wheels of the Derevo Theatre (Niemcy, Holandia 1997-1998) i fotografię w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku (1997-1999). Pracował w dziale fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (1999-2000) i studiu fotograficznym Gazety Wyborczej (2000-2004). Obecnie tworzy własne projekty i współpracuje z agencją Photo-Shop. Jego fotografie były publikowane m. in. w Common&Senses, Vogue L'Homes, Modern Painters, Young Tree Press, Futu, Shots Directory, A4, Fluid.


Kościół Św. Jana
Adres: ul. Świętojańska 50, Gdańsk
Szymon Rogiński - UFO Projekt
Wernisaz wystawy: 15 listopad 2010 r., godz. 18.00
termin wystawy: 15 listopad - 5 grudzień 2010 r.
Strona domowa: Międzynarodowy Festiwal Fotografii Transfotografia
W górę