Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Ortphoto - MonastycyzmZapraszamy 18 listopada br. o godzinie 18.00 do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku na kolejną  wystawę fotografii użytkowników serwisu internetowego Ortphoto pt. "Monastycyzm". Wernisaż uświetni występ chóru Monasteru z Wojnowa.

Zdjęcia z 25 państw. 102 użytkowników, 450 otrzymanych zdjęć. Wybrano 200 fotografii do wydrukowania. Pozostałe zdjęcia będą zaprezentowane w posatci pokazu slajdów. Ponadto w czasie wystawy będzie odtwarzana płyta CD z nagraniami śpiewów sakralnych w wykonaniu chórów monasterskich.

Zachęceni pozytywną oceną naszej pierwszej wystawy, postanowiliśmy zorganizować po raz kolejny podobne wydarzenie. Wystawa ma charakter międzynarodowy i jej celem jest pokazanie piękna Prawosławia na świecie. Podobnie jak wcześniej wystawa zostanie pokazana w kilku miejscach na świecie. Jednak tym razem, po raz pierwszy, będzie to wystawa tematyczna.

Uznaliśmy, że idealnym tematem naszej wystawy będzie Prawosławny monastycyzm. Dlaczego? Ponieważ monastycyzm jest jednym z kluczowych elementów duchowości Prawosławnej. Monastery zawsze były centrami myśli teologicznej i stały na straży czystości Prawosławnej wiary i tradycji.

Na wystawie chcemy pokazać zarówno duże i ważne monastery jak i te mniej znane. Przybliżymy realia życia mniszego i wpływ monasterów na życie wiernych, kulturę oraz sztukę.


Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku
Adres: ul. Św. Mikołaja 5, Białystok
Ortphoto - Monastycyzm
Wernisaz wystawy: 18 listopad 2010 r., godz. 18.00
W górę