Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

3. Festiwal FotodokumentuZapraszamy w dniach 6 - 7 listopada br. do Poznania gdzie w Galerii 2piR działającej w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa WSNHiD w Poznaniu odbędzie się 3. Festiwal Fotodokumentu.

3 Festiwal Fotodokumentu będzie odnosił się do skrajnie odmiennych zachowań i problemów małych społeczności, dominujących w XXI wieku, w przeciwieństwie do wieku XX – epoki wielkich ideologii, rewolucji i ruchów społecznych. W tyglu tych wspólnot mieszają się zapomniane plemiona, nienawidzące się wzajemnie grupy etniczne, grupy imigrantów, rodzice, dzieci i małżonkowie zabitych w dzielnicach wyjętych spod prawa, poszukiwacze seksualnych megadoznań, starzy aktorzy, harcerze, transwestyci, umysłowo upośledzeni, biedota, żyjący na skraju cywilizacji węglarze... Mniejsze wspólnoty nie są mniej ważne. Ich sposób życia może istotnie wpływać na odnajdywanie tożsamości przez nas wszystkich, tzw. ludzi „cywilizowanych”, reprezentantów „świata Zachodu”. Żyjemy w globalnym społeczeństwie „masowych mniejszości”, w którym ‘los każdego człowieka w każdym zakątku planety wpływa na losy innych i przez losy innych jest kształtowany’ /Zygmunt Bauman/.

Kurator: Monika Piotrowska

Program 3. Festiwalu Fotodokumentu

6 listopad 2010, godz. 18.00

– otwarcie z 15-minutowym recitalem śpiewaczki Josephine Pilars de Pilar i skrzypaczki Anny Zielińskiej

7 listopad 2010, godz. 12.00

Dzień Fotokastu - to około 3 godzin pokazu, w tym:
- indywidualne prezentacje multimedialne zagranicznych uczestników wystawy „Bez rewolucji”: Lurdes R. Basoli, Kosuke Okahary, Michaela Grieve, Aleksandra Czekmieniewa i Ami Vitale
- rozmowy Lurdes R. Basoli, Kosuke Okahary, Michaela Grieve, Ami Vitale z Witoldem Krassowskim (w języku angielskim z tłumaczeniem dla publiczności na język polski)
- pokaz fotokastów nagrodzonych w polskich konkursach

Wystawy listopad - grudzień 2010

Wystawa międzynarodowa - Bez rewolucji

Małe społeczności jako symbol XXI wieku – epoki społeczeństwa „masowych mniejszości”
Ponad 150 zdjęć 11-tu autorów, w tym 6-ciu zagranicznych

Termin wystawy: 6 - 30 listopad 2010 r. w Poznaniu, od 2 grudnia 2010 (do 30.12) - w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS, Chodakowska 19/31

Witold Krassowski - Pieśń na wyjście. Ostatni mistrzowie sceny
50 portretów polskich aktorów odchodzącej generacji

Termin wystawy - 8 grudnia 2010 roku do 10 stycznia 2011 r., Galeria 2piR w Poznaniu, WSNHiD

Organizatorzy: proFotografia, WSNHiD w Poznaniu, SWPS w Warszawie


Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
3. Festiwal Fotodokumentu
Termin: 6 - 7 listopad 2010 r.
W górę